Srebro Martyny na warszawskich matach

Srebro Martyny na warszawskich matach - Zdjęcie główne

SportW prestiżowym Warsaw Judo Open wystartowali młodzi zawodnicy z aż 19 państw. W tym gronie była czwórka przedstawicieli UKS Eljot Płock. Najlepiej wypadła Martyna Maślanka, wywalczyła drugie miejsce.

XIV Warsaw Judo Open (Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski) to ogromne przedsięwzięcie, w którym wystąpiło ponad 1100 osób z niemal 200 klubów. Judocy walczyli w młodzikach do lat 14, juniorach młodszych – do 16 i juniorach – do 19. Ten licznie obsadzony i stojący na bardzo wysokim poziomie turniej jest traktowany jako drugi pod względem rangi zaraz po mistrzostwach Polski.

Eljota reprezentowały cztery osoby. Junior młodszy Konrad Kustosik w kat. do 81 kg miał aż 28 rywali. Konrad wygrał jedną walkę walkowerem, w drugiej spotkał się z mocnym zawodnikiem renomowanego klubu Czarni Bytom Wojciechem Grychnikiem i pokonał go szybko efektowną kontrą! Później Kustosik uległ Bartłomiejowi Zawadzkiemu (UKJ Białołęka) oraz Rosjaninowi Alexandrowi Gladyshevowi i zajął 9. miejsce.

Patryk Cieślak w kategorii powyżej 90 kg (10 zawodników) najpierw trafił wolny los, a następnie uległ Mikołajowi Górskiemu z Czarnych Bytom i Arunasowi Dulkysowi z Litwy. Skończyło się na 7. miejscu.

Wśród juniorek Dorota Szelkowska walczyła w kategorii do 63 kg (25 zawodniczek).W pierwszej rundzie uległa Annie Pieli z Gwardii Bielsko Biała i niestety odpadła z rywalizacji.

Z kolei Martyna Maślanka w kategorii do 44 kg w pierwszej walce pokonała Anetę Adamiak z Orkana Sochaczew, by w kolejnej spotkać się z Białorusinką Veraniką Suhlob, z którą już walczyła w roku ubiegłym w PP w Opolu pokonując ją dosłownie w ciągu pięciu sekund. Tym razem tak pięknie nie było. Mimo dobrego początku, w dużej mierze dzięki błędowi popełnionemu przez niedoświadczonego sędziego, Martyna straciła koncentrację i przegrała walkę. Zajęła drugie miejsce, zdobywając po raz drugi w tym prestiżowym turnieju srebrny medal - poprzednio w 2010 r. jako juniorka młodsza, natomiast w ubiegłym roku była piąta.

Dla Martyny był to ostatni w tym roku ważny start rankingowy. Jako pierwszoroczna juniorka zdobyła sześć medali, w tym trzy złote i trzy srebrne, wszystkie w najwyższej rangi krajowych turniejach Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. To ewenement w płockim judo.