Spacerek Wisły w Pucharze Polski. Nafciarze w 1/16 finału

Spacerek Wisły w Pucharze Polski. Nafciarze w 1/16 finału - Zdjęcie główne

SportPodopieczni Dariusza Dźwigały w dobrym stylu zainaugurowali rozgrywki Pucharu Polski, w pierwszym meczu łatwo odprawiając II-ligową Siarkę Tarnobrzeg.

Po kiepskich występach w meczach z Miedzią Legnica i Cracovią atmosfera wokół Wisły zgęstniała. Najważniejszym celem klubu jest oczywiście pozostanie w Ekstraklasie na najbliższy sezon, najlepiej poprzez grę w górnej ósemce, ale nikt nie dopuszczał myśli o odpadnięciu Wisły w meczu z II-ligowcem. W meczu z Siarką Tarnobrzeg Nafciarze byli niewątpliwym faworytem i awans do dalszej rundy był ich obowiązkiem.

Dariusz Dźwigała w meczu pucharowym dał szansę zawodnikom, którzy rzadziej meldują się na boisku. Od pierwszych minut kibice oglądali więc dwóch debiutantów - Bartłomieja Żynela i Riccardo Gryma, a także Patryka Stępińskiego, Bartłomieja Sielewskiego, Semira Stilicia, Calo Oliveirę czy Karola Angielskiego.

Zmiennicy nie zawiedli i od początku do końca kontrolowali wydarzenia na boisku. Wynik już w 10. minucie meczu ładnym strzałem otworzył Karol Angielski i taki też wynik utrzymał się do przerwy, choć okazji do podwyższenia było sporo.

Na szczęście po zmianie stron Nafciarze nie zwolnili tempa i w niespełna kwadrans strzelili trzy bramki. Najpierw 54. minucie przytomnie po dośrodkowaniu Stilicia z rzutu wolnego przytomnie zachował się Alan Uryga, a 10 minut później na 3:0 podwyższył sam Bośniak. Wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu bramkarza rywali na Angielskim.

Gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli za sprawą trafienia Krzysztofa Ropskiego, ale zaledwie 60 sekund później czwartą bramkę dla Wisły zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Damian Szymański i tym samym ustalił wynik meczu na 4:1 dla Wisły.

Siarka Tarnobrzeg - Wisła Płock 1:4 (0:1)

0:1 - Angielski 10'

0:2 - Uryga 54'

0:3 - Štilić 62' (karny)

1:3 - Ropski 63'

1:4 - Szymański 65'

Siarka Tarnobrzeg: 1. Krystian Krupa - 4. Łukasz Nadolski, 7. Kamil Radulj, 9. Krzysztof Ropski, 11. Mateusz Janeczko, 18. Kacper Maik (76, 15. Mateusz Wawrylak), 19. Adrian Gębalski, 23. Dawid Kubowicz (C), 37. Michał Bierzało, 51. Maksymilian Sitek (72, 17. Łukasz Świderski), 77. Aleksander Drobot.

Wisła Płock: 31. Bartłomiej Żynel - 20. Cezary Stefańczyk, 18. Alan Uryga, 5. Bartłomiej Sielewski (C), 95. Patryk Stępiński - 29. Riccardo Grym (57, 4. Damian Szymański), 6. Damian Rasak - 7. Nico Varela, 23. Semir Štilić (67, 16. Oskar Zawada), 11. Caló Oliveira (70, 96. Jakub Łukowski) - 19. Karol Angielski.

Żółte kartki: Drobot, Gębalski, Radulj - Caló Oliveira, Štilić, Łukowski.

Czerwona kartka: Gębalski - w 77. minucie - za drugą żółtą.