Solidna nauka dla płockich koszykarek

Solidna nauka dla płockich koszykarek - Zdjęcie główne

SportDrugoligowe koszykarki płockiego Mon-Polu przegrały w weekend trzy mecze z silnymi drużynami pierwszoligowymi, ale turniej w Płocku z pewnością zaprocentuje.

Mon-Pol zajął czwarte miejsce w silnie obsadzonym I Turnieju Koszykówki Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Płocka, rywalizował z AZS UW Warszawa, MKK Siedlce oraz KKS Apteki Arnika Olsztyn.

Dla płocczanek były to pierwsze mecze sparingowe po ciężkich treningach w okresie przygotowawczym oraz z nowymi zawodniczkami w składzie. Niestety na ostatnim treningu drobnej kontuzji nabawiła się Karolina Sikorska i sztab szkoleniowy zdecydował nie wpuszczać jej na parkiet.

W pierwszym meczu płocczanki zagrały z AZS UW Warszawa, który w sezonie 2011/2012 najpierw wygrał grupę, by następnie wśród 8 najlepszych drużyn grających o awans do Ekstraklasy zająć piąte miejsce. Pierwsza piątka, jaką rozpoczął mecz płocki zespół to zawodniczki sprowadzone w przerwie przed sezonem 2012/2013: Sylwia Janas, Milena Adamczyk, Iwona Szarzyńska, Iwona Gawryszewska oraz Magdalena Kowalska. Doświadczone zawodniczki wspomagane przez młodą kadrę nie przestraszyły się przeciwniczek ze stolicy i przez pierwszą połowę spotkania rywalizowały z nimi jak równy z równym. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem warszawianek 26-25, a druga 20-18. Do przerwy płocczanki przegrywały różnicą tylko trzech oczek. Druga część spotkania wyglądała już nieco gorzej, płocczanki przegrały 58-80. Najlepiej rzucającymi zawodniczkami w płockim zespole były Karolina Skiejka oraz Iwona Szarzyńska, które zdobyły odpowiednio 16 i 12 oczek.

W pojedynku Mon-Polu z zespołem z Olsztyna lepiej rozpoczęły rywalki - od prowadzenia 16:4. Ale po czasie mecz się wyrównał i na koniec pierwszej kwarty płocczanki przegrywały tylko 25-33. Niestety przespany początek drugiej części spotkania spowodował zwiększenie przewagi przez olsztynianki, ostatecznie Mon-Pol uległ 73-103. Najskuteczniejsze w ekipie z Płocka okazały się Iwona Szarzyńska oraz Sylwia Janas, rzucające odpowiednio 25 oraz 15 punktów.

W ostatnim spotkaniu Mon-Pol zmierzył się z zespołem z Siedlec. Płocczanki w tym spotkaniu pokazały się z bardzo dobrej strony. Trenerzy siedlczanek zdecydowali się, że przez większość meczu na parkiecie grały zawodniczki z pierwszej piątki. Płocczankom udało się wygrać nawet ostatnią kwartę 19-18, ale jednak w całym spotkaniu to MKK zwyciężył 97-63. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyły Iwona Szarzyńska oraz Sylwia Janas - po 15.

Turniej zakończył się zwycięstwem zespołu MKK Siedlce. Kolejne miejsca przypadły AZS UW Warszawa i KKS Apteki Arniki Olsztyn. Płocki zespół zaprezentował się całkiem nieźle. Widać, że brakuje jeszcze zgrania przede wszystkim w obronie. Trenerzy Ireneusz Jasiński oraz Michał Mrówczyński są zadowoleni z postawy koszykarek, widać zaangażowanie i wolę walki, a wszystkie mecze stanowiły wartościowy trening przed zbliżającym się sezonem.