Snajperów trzech. Wisła gromi rywala

Snajperów trzech. Wisła gromi rywala - Zdjęcie główne

SportPierwszoligowi piłkarze Wisły po bardzo dobrej grze rozgromili dziś na własnym stadionie Sandecję Nowy Sącz 6:1 (3:1).

Zaczęło się fatalnie, bo już w trzeciej minucie goście prowadzili 1:0. Ale Nafciarze nie przejęli się tym, atak za atakiem sunął na bramkę rywali. Efekt? Już do przerwy za sprawą bramek Daniela, Matara oraz Kamila Bilińskiego prowadzili 3:1. W drugiej połowie ta sama trójka trafiła jeszcze po razie i już w 66. minucie było 6:1.

Wisła: Kamiński – Jakubowski, Wyczałkowski, Nadolski, Jaroń – Ricardinho (17. Matar, 90. Skumórski), Zembrowski, Góralski, Sekulski (79. Hiszpański) – Daniel, Biliński

Sandecja: Kozioł – Janić (67. Fechner), Frohlich, Midzierski, Woźniak – Makuch (46. Wiśniewski), Gawęcki, Durić, Berliński, Jędrzejewski – Chmiest (59. Aleksander)

Żółte kartki: Biliński - Chmiest

Wisła jest na 13. miejscu. W niedzielę 20 grudnia o godz. 11.30 płocczanie zagrają ostatni mecz jesieni - w Niecieczy z wiceliderem Termalicą. Wyniki 19. kolejki: Warta Poznań - Polonia Bytom: 16 listopada, Dolcan Ząbki - Flota Świnoujście 2:2, Olimpia Elbląg - GKS Katowice 2:2, Olimpia Grudziądz - Bogdanka Łęczna 0:0, Pogoń Szczecin - KS Polkowice: 13 listopada, Piast Gliwice - Arka Gdynia 2:2, Zawisza Bydgoszcz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3, Kolejarz Stróże - Ruch Radzionków: 13 listopada, 13.