Siatkarze plażowi przez weekend przejęli Stary Rynek [FOTO]

Siatkarze plażowi przez weekend przejęli Stary Rynek [FOTO] - Zdjęcie główne

SportZa nami kolejny weekend rywalizacji na plaży. Tydzień temu na plaży przed Ratuszem zwyciężyli szczypiorniści BHT Auto Forum Petry Płock. Teraz Stary Rynek stał się areną walki o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. To część Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Turniej rozpoczął się w piątek, choć były to dopiero eliminacje. Właściwa część zaczęła się w sobotę. W niedzielny poranek odbyły się ostatnie mecze przed fazą półfinałową, a finał poprzedził mecz pokazowy, w którym udział wziął m.in. prezydent Andrzej Nowakowski. Prowadzona przez niego drużyna "gwiazd" przegrała jednak z reprezentacją Urzędu Miasta.

W półfinałach zmierzyły się pary:

Lewandowski/Kaczmarek - Brożyniak/Janiak oraz 2:1

Kadzioła/Makowski - Andrys R./Andrys A. 0:2

Pierwszy set wielkiego finału był dość jednostronny. Od początku zarysowała się przewaga braci Andrys i to oni wygrali pierwszą partię 21:15. Podobnie rozpoczął się drugi set, w którym prowadzili już 5:2. Rywale wzięli się jednak do pracy i szybko doprowadzili do remisu 6:6. Wrocławianie jednak przyspieszyli, odskoczyli na kilka punktów i wydawało się, że do końca będą kontrolowali przebieg wydarzeń. Końcówka zrobiła się jednak nerwowa, para Lewandowski/Kaczmarek doprowadziła nawet do stanu 19:20. Cóż z tego, skoro piłkę meczową w górze mieli triumfatorzy pierwszej partii. Nie pomylili się i tym samym wygrali Puchar Prezydenta Miasta Płocka.

Roman Andrys został wybrany Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem turnieju.