Sensacyjny początek Jutrzenki w Słupsku

Sensacyjny początek Jutrzenki w Słupsku - Zdjęcie główne

SportW inauguracyjnej kolejce pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet zawodniczki Jutrzenki Płock niespodziewanie wygrały na wyjeździe ze Słupią Słupsk różnicą czterech goli.

Gospodynie sobotniego spotkania były faworytkami, to kandydatki do awansu do ekstraklasy. Ale Jutrzenka nic sobie z tego nie robiła, zresztą wygrała w Słupsku (jedną bramką) i w poprzednim sezonie.

Wtedy płocczanki okazały się lepsze dzięki niesamowitej końcówce, bo przerywały już kilkoma bramkami, teraz prowadziły już w pierwszej połowie. Po 30 minutach tablica pokazywała 15:10 dla Jutrzenki.

W drugiej połowie Słupia zdołała zmniejszyć rozmiary prowadzenia gości, ale była w stanie zbliżyć się tylko na dwie bramki. Ostatecznie po bardzo dobrej grze całego zespołu Jutrzenka wygrała z MKS 27:23.

W sobotę 29 września o godz. 15 Jutrzenka zmierzy się w hali Chemika ze spadkowiczem z ekstraklasy, KSPR Polkowice, który gra młodziutkim składem i w pierwszej kolejce przegrał różnica ponad 40 bramek.

MKS Słupia Słupsk – AZS PWSZ Jutrzenka Płock 23:27 (10:15)

MKS Słupia Słupsk: Balcerz, Ilska (7), Cieśla (4), Wiśniewska, Łazańska-Korewo (3), Rolbiewska (5), Borowska (1), Olejarczyk, Lisiecka, Krawczyńska (2), Dominiak (1), Smutek, Nowakowska, Porębska, Biernaczyk

AZS PWSZ Jutrzenka: Marta Pietrzak, Monika Obrębalska – Kinga Różańska (2), Edyta Charzyńska, Sylwia Neitsch (1), Marta Klucznik (1), Anna Janiszewska (4), Natalia Laskowska, Paulina Zaremba (1), Paulina Jankowska (5), Marta Krysiak (7), Aleksandra Rędzińska, Martyna Borysławska (6)

Kadra szkoleniowa: Jarosław Stawicki - trener, Marek Przybyszewski- II trener, Jarosław Krzemiński – trener bramkarek,

Kary: MKS Słupia Słupsk – 2 min.; AZS PWSZ Jutrzenka - 4 min.