Seniorski sukces płockiej judoczki

Seniorski sukces płockiej judoczki - Zdjęcie główne

SportDorota Smorzewska z UKS Judo Sensei wywalczyła brązowy medal rozgrywanego w Luboniu Pucharu Polski Seniorów. Młodsi koledzy Doroty z powodzeniem startowali w Kutnie.

Płocka judoczka rywalizowała w kategorii – 52 kilogramy. Jej pierwszą rywalką była Lulia Roszkiewicz z AZS Organizacja Środowiskowa Poznań. Dorota fantastycznie wykonała rzut o-soto gari, który sędziowie ocenili na ippon.

W półfinale na płocczankę czekała Marta Martynowicz z TW Gwardia Opole. Nasza zawodniczka przez całą walkę miała przewagę, a jednak musiała uznać wyższość swojej rywalki.

Na drodze do brązowego medalu stanęła Dorocie Kamila Busse (AZS OŚ Poznań). Zawodniczka z Płocka wyszła na tatami pewna swoich umiejętności. Już w pierwszych sekundach walki wykonała rzut na tai-otoshi. I to wystarczyło, aby zakończyć walkę przed czasem przez ippon.

Dorota Smorzewska już kilka razy próbowała swoich sił w konfrontacji z seniorkami, ale do tej pory raczej bez powodzenia. Ale tytaniczna wręcz praca wykonywana na treningach, gdzie mocno pomaga jej brat, aktualny medalista Mistrzostw Polski Seniorów, wreszcie zaczyna przynosić spodziewane efekty. Czy to jest droga do medali mistrzowskich imprez również w kategorii seniorów? Oby tak!

Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy UKS Judo Sensei, którzy wystartowali w Mistrzostwach Kutna. Złote medale wywalczyli Szymon Wierciński (- 42 kg), Krystian Gostomski (-36 kg), Adam Kulczakiewicz (- 36 kg) i Maciej Kikolski (-33 kg). Drugie lokaty wywalczyli (- 30 kg) i Jakub Gostomski (- 50 kg). Krystian Gostomski został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.