Sanda Płock w akcji. Medale kickbokserów na mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Sport Z bardzo dobrej strony pokazali się kickbokserzy z Płocka podczas Mistrzostw Polski Seniorów w formule kick light w Mińsku Mazowieckim. Zawodnicy klubu Sanda Płock zdobyli trzy medale. Trwa nabór do sekcji.

W trzydniowej imprezie walczyło 82 zawodników z 41 klubów.

Do Płocka z tytułem mistrzyni Polski wróciła Agata Fijałkowska, która w półfinale pokonała Weronikę Walczak (Prosna Kalisz), a w finale wygrała jednogłośnie na punkty z Aleksandrą Ciężką (Beskid Dragon Bielsko-Biała).

- Oprócz tytułu mistrzyni Polski do 65 kg Agata wywalczyła miejsce w kadrze Polski w Formule Kick Light, co daje szansę na wyjazd na Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbędą się w Turcji w listopadzie - informuje trener Piotr Paśnik.

Srebrnym medalistą MP został Radosław Kuzia w kategorii 69 kg. Pokonał przed czasem Wiktora Dmochowskiego (Fight Academy Ostrołęka) oraz Jakuba Smolińskiego (Nowodworski Klub Sportów Walki Bastion), aw finale po bardzo wyrównanej walce uległ Sławomirowi Malikowi (SKF Boksing Zielona Góra).

W kategorii do 74 kg Sandę reprezentował Michał Olszewski. Po bardzo dobrej, zwycięskiej walce ćwierćfinałowej z Adamem Cieplińskim (Champion Gdańsk) w półfinale uległ Szymonowi Majewskiemu (Złomiarz Team Gdańsk), późniejszemu mistrzowi kraju. Zdobycie brązowego medalu było dla Michała powtórzeniem sukcesu sprzed roku.

Natomiast Jakub Gil (kategoria do 63kg) bardzo pechowo trafił w już pierwszej walce na bardzo doświadczonego Alberta Mederskiego (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) i przegrał z - jak się później okazało - mistrzem Polski 2022.

Dodajmy, że w klubie Sanda Płock trwa nabór do grupy początkującej juniorów. Zapraszamy w poniedziałki i środy o godz. 18.15, sala przy Nowym Rynku 18. Zajęcia w klubie są dofinansowane ze środków Miasta Płock w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.