Reklama

Ryk silników, zapach palonej gumy. Drift znów na stadionie Wisły Płock

Opublikowano:
Autor:

Ryk silników, zapach palonej gumy. Drift znów na stadionie Wisły Płock - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Wielki finał imprezy Drift Masters Grand Prix ponownie odbędzie się na stadionie im. Kazimierza Górskiego. Miłośnicy szybkiej jazdy i zapachu palonej gumy ponownie będą mieli okazję śledzić poczynania najlepszych europejskich drifterów. Podczas imprezy w połowie października poznamy Mistrza Drift Masters Grand Prix roku 2016.

Wielki finał imprezy Drift Masters Grand Prix ponownie odbędzie się na stadionie im. Kazimierza Górskiego. Miłośnicy szybkiej jazdy i zapachu palonej gumy ponownie będą mieli okazję śledzić poczynania najlepszych europejskich drifterów. Podczas imprezy w połowie października poznamy Mistrza Drift Masters Grand Prix roku 2016.

To nie jest premiera tej imprezy na stadionie Wisły. Pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku i przyciągnęła na trybuny rekordową liczbę widzów. Na kolejnych zawodach Drift Night kibice bawili się w czerwcu tego. Była to kolejna okazja do kibicowania najlepszym drifterom na asfaltowym torze, wylanym wokół boiska. Po tej imprezie zdecydowano się pozostawić asfaltową nawierzchnię, która posłuży teraz kolejnej imprezie. Od czerwca do października tor przykryty był specjalną, trawiastą matą, która komponowała się z murawą.

Przygotowania do imprezy przybliżył nam wiceprezes Wisły Płock Tomasz Marzec.

- W tym momencie trwają prace przygotowawcze. Mam tu na myśli zdjęcie sztucznej trawy z toru asfaltowego czy usunięcie ławek rezerwowych. W poniedziałek ekipa Drift Masters pojawi się na naszym stadionie i dokona wstępnych oględzin. Od czwartku przekazujemy tereny wokół płyty boiska organizatorowi imprezy, a następnego dnia na stadionie pojawią się już drużyny driftingowe.

Czy prace przygotowawcze i pojawienie się ciężkiego sprzętu na stadionie nie przeszkodzą piłkarzom Wisły w treningach przed meczem z Cracovią?

– Zespół  uda się do Krakowa w czwartek. Wszystko zaplanowane jest tak, by nie przeszkodzić naszym zawodnikom w przygotowaniach – uspokaja Marzec.

Wieli finał imprezy Drift Masters rozpocznie się w sobotę 15 października. Otwarcie kas biletowych zaplanowano na godzinę 12:00. Również o tej godzinie rozpoczną się zawody kwalifikacyjne, które wyłonią najlepszą szesnastkę zawodników. Od godziny 13:20 do 14:20  i od 16:00 do 16:30 organizatorzy zapraszają do parku maszyn, gdzie z bliska podziwiać będzie można bolidy oraz zaplecze wszystkich drużyn. Przewidziano też dwie sesje treningowe w parach dla szesnastu najlepszych zawodników imprezy – od 14:50 do 15:50 oraz od 16:45 do 17:15. Zawody TOP 16 rozpoczną się równo o 18:00 i potrwają do godziny 20:00.

Kasy biletowe w niedzielę otwarte będą już od godziny 8:00, kiedy to rozpoczną się kwalifikacje do najlepszej szesnastki zawodów. Treningi w parach przewidziano na godzinę 10:30 a finał rozgrywek rozpocznie się o godzinie 12:30. Od 14:30 fani będą mieli okazję jeszcze raz zajrzeć do parku maszyn. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE