Reklama

Różal wspiera kolegę w walce o zdrowie

Opublikowano:
Autor:

Różal wspiera kolegę w walce o zdrowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Niespełna dwudziestoletni Mateusz Rajewski odniósł niezwykle poważny wypadek podczas treningu. Przez półtora miesiąca leżał pod respiratorem, walcząc o życie. Teraz marzy o powrocie do normalnego życia. Przyjaciele robią wszystko, aby mu pomóc. Wśród nich jest Marcin Różalski.

Niespełna dwudziestoletni Mateusz Rajewski odniósł niezwykle poważny wypadek podczas treningu. Przez półtora miesiąca leżał pod respiratorem, walcząc o życie. Teraz marzy o powrocie do normalnego życia. Przyjaciele robią wszystko, aby mu pomóc. Wśród nich jest Marcin Różalski.

Był młody, zdolny, zapowiadał się na świetnego sportowca. Wielka kariera w sztukach walki stała przed nim otworem. Niestety, 19 grudnia 2012 roku – podczas treningu w klubie Husaria we Włocławku – uległ niezwykle ciężkiemu wypadkowi, który wywrócił do góry nogami całe jego dotychczasowe życie.

Przez półtora miesiąca Mateusz leżał w szpitalu we Włocławku, oddychając dzięki pomocy respiratora. Przy życiu podtrzymywała go przede wszystkim niesamowita wręcz determinacja narzeczonej. W końcu lekarze zdecydowali się podjąć próbę odłączenia płockiego sportowca od urządzenia wspomagającego oddychanie. Próba się powiodła, dzięki czemu możliwe stało się wyjęcie rurki tracheostomijnej. Chłopak mógł wreszcie skontaktować się ze światem zewnętrznym. Wciąż jednak pozostaje sparaliżowany od szyi w dół.

Centrum Wolontariatu Włocławek, aby wesprzeć Mateusza Rajewskiego w jego walce o powrót do zdrowia, zorganizowało akcję „Obudź w Sobie Anioła 2”. Wszyscy zainteresowani jej wsparciem mogą pisać na adres e-mail lub dzwonić pod numer 515 712 64.

23 marca w hali OsiR we Włocławku odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód ma być przekazany na rehabilitację Mateusza w Konstancinie. Organizatorzy koncertu zbierają gadżety, które mogłyby zostać zlicytowane podczas koncertu. Chętni mogą przekazywać darowizny na leczenie Mateusza Rajewskiego na konto: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,,Słoneczko', 77-400 Złotów, Stawicka 33A. Nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010. W tytule w tytule przelewu należy wpisać: 120/R Rajewski Mateusz – darowizna. Można również przekazać na ten cel 1 procent swojego podatku: KRS 00001...86434. W informacjach uzupełniających należy wpisać: cel szczegółowy 1% na rehabilitację Mateusza Rajewskiego, 120/R. Akcję pomocy dla młodego zawodnika, który 10 lutego skończy 20 lat, wspiera między innymi doskonale znany w środowisku MMA Marcin Różalski.

Fot.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE