Rezerwy Wisły zdemolowały KTS Weszło! Na boisku znani piłkarze, na "trybunach" m.in. właściciel klubu [ZDJĘCIA]

Sport Na inaugurację sezonu forBet IV Ligi zawodnikom Wisły II Płock przyszło zmierzyć się z beniaminkiem KTS Weszło, a barwach którego gra kilku znanych zawodników. Nafciarze nie pozostawili złudzeń i zaczęli rozgrywki od zwycięstwa 5:1. Po dwie bramki zdobyli Paweł Chrupałła i Adrian Szczutowski, jedno trafienie dołożył Grzegorz Wawrzyński.

KTS Weszło to dość niezwykły klub. W poprzednim sezonie Weszlacy wywalczyli awans, nie przegrywając przy tym żadnego meczu. W ich barwach grają m.in. Igor Lewczuk czy Łukasz Gikiewicz. Ze względu na kontuzję w Płocku nie wystąpił Jakub Kosecki.

Pierwszy zespół Wisły w piątek grał z Lechią Gdańsk (1:1), a zawodnicy, którzy grali mało lub w ogóle, zostali włączeni do II zespołu. I tak w drużynie rezerw wystąpili Bartłomiej Gradecki, Adam Chrzanowski, Igor Drapiński, Paweł Chrupałła, Adrian Szczutowski czy Sebastian Strózik.

Mecz lepiej zaczęli goście, już w 6. minucie wynik otworzył Cezary Sauczek. Potem strzelała już jednak tylko Wisła. Po dośrodkowaniu Chrupałły z rzutu rożnego wyrównał Grzegorz Wawrzyński, a jeszcze przed przerwą Chrupałła świetnym strzałem wykończył perfekcyjną długą piłkę od Szymona Leśniewskiego.

W 56. Mikołaj Neuman faulował uciekającego skrzydłem Dawida Krzyżańskiego i zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Dwie minuty później świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Chrupałła i było już 3:1. Grająca w przewadze Wisła całkowicie przejęła kontrolę nad meczem i dorzuciła jeszcze dwa trafienia - na przestrzeni 10 minut dwie bramki zdobył Adrian Szczutowski.

Wisła II Płock - KTS Weszło 5:1 (2:1)

0:1 - Cezary Sauczek 6'

1:1 - Grzegorz Wawrzyński 21'

2:1 - Paweł Chrupałła 37'

3:1 - Paweł Chrupałła 58'

4:1 - Adrian Szczutowski 62'

5:1 - Adrian Szczutowski 72'

Wisła II: 1. Bartłomiej Gradecki, 2. Grzegorz Wawrzyński, 3. Igor Drapiński, 6. Adam Chrzanowski, 8. Szymon Leśniewski, 17. Jakub Witek, 22. Bartosz Zynek, 25. Paweł Chrupałła, 28. Adrian Szczutowski, 32. Dawid Krzyżański, 37. Sebastian Strózik.

Ławka: 12. Filip Kraska, 7. Łukasz Mościcki, 10. Jakub Maślak, 11. Gleb Kuchko, 14. Marcin Więckowski, 20. Jakub Miarka, 21. Jakub Wiśniewski, 77. Patryk Leszczyński, 96. Marko Podoliak.

KTS: 13. Antoni Borkiewicz, 4. Maciej Świdzikowski, 6. Igor Lewczuk, 10. Maciej Machalski, 11. Bartosz Olszewski, 15. Jakub Świątek, 16. Bartłomiej Urbański, 27. Damian Pawłowski, 29. Mikołaj Neuman, 33. Cezary Sauczek, 99. Łukasz Gikiewicz.

Ławka: 1. Jakub Mielcarz, 8. Kacper Rałowiec, 18. Marcin Burkhardt, 21. Michał Kielak, 67. Michał Zwierz, 72. Szymon Wiejak, 77. Oskar Pyrzyna.