Reklama

Reprezentacja Polski z bazą w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Reprezentacja Polski z bazą w Płocku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Możliwe, że w Płocku powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego dla młodych piłkarek ręcznych. Do tej pory działa w Gliwicach, ale Związek Piłki Ręcznej w Polsce pilnie szuka innej lokalizacji.

Możliwe, że w Płocku powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego dla młodych piłkarek ręcznych. Do tej pory działa w Gliwicach, ale Związek Piłki Ręcznej w Polsce pilnie szuka innej lokalizacji.

Kilka tygodni temu władze związkowe skontaktowały się z płockim Ratuszem, ale to bardzo wstępny etap negocjacji, a właściwie dopiero rozmów. Płock jest na tak, informował o tym prezydent Andrzej Nowakowski podczas grudniowej sesji rady miasta. Płock od lat znany jest w całej Europie z męskiego zespołu seniorów Wisły, ale ostatnio klimat i w żeńskim szczypiorniaku zrobił się korzystny. Jutrzenka gra w pierwszej lidze, juniorki zajęły piąte miejsce w kraju, zespół ma potencjał do rozwoju. Dodajmy, że w Płocku działają już gimnazjalne ośrodki szkoleniowe, a więc niższego szczebla - w G nr 5 i 8 (chłopców i dziewcząt).

Szkoła Mistrzostwa Sportowego działa w Gliwicach, skupia większość reprezentacji Polski juniorek, są one uczennicami trzech klas liceum ogólnokształcącego, w sumie to około 40 osób.  SMS gra także w pierwszej lidze, jest rywalem płockiej Jutrzenki. Wiadomo, że ZPRP w Polsce szuka innej lokalizacji i to już od nowego roku szkolnego, o przyczynach zmiany oficjalnie nie mówi. Na które miasto się zdecyduje ostatecznie?

Nie zapadłą jeszcze żadna decyzja, to bardzo wstępna faza rozmów - zaznacza Henryk Szczepański, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, jednocześnie dyrektor biura ZPRP. - Płock jest bardzo dobrym miastem...
- Ale są lepsze? - dociekamy
- Ja tego nie powiedziałem.

Aby SMS zaczął działać w naszym mieście, około 40 dziewcząt musi mieć miejsce do nauki, trenowania i mieszkania. Szkoła już jest, kwestia internatu i hali. - Internat musiałby zostać zmodernizowany – zaznaczył prezydent. Hala powstaje, spółka Inwestycje Miejskie właśnie zrealizowała pierwszy etap budowy obiektu przy  Zespole Szkół Technicznych „70” przy al. Kilińskiego. Obejmował on adaptację części socjalnej istniejącej sali gimnastycznej. Wymieniono instalacje C.O., wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną, elektryczną, wykonano termomodernizację ścian i dachu budynku wraz z ociepleniem ścian fundamentowych, wymieniono drzwi i okna oraz okładziny ścienne i podłogowe.

fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE