Reklama

Rekordowe zainteresowanie Ligą Mistrzów. Czy Wisła zmieści się w elicie?

Opublikowano:
Autor:

Rekordowe zainteresowanie Ligą Mistrzów. Czy Wisła zmieści się w elicie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W nadchodzącym sezonie rozgrywki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych będą wyjątkowe. Najlepsze europejskie zespoły będą rywalizować ze sobą po raz 25., a zainteresowanie udziałem w tych elitarnych rozgrywkach jest rekordowe. Nafciarze wciąż nie mogą być pewni udziału.

W nadchodzącym sezonie rozgrywki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych będą wyjątkowe. Najlepsze europejskie zespoły będą rywalizować ze sobą po raz 25., a zainteresowanie udziałem w tych elitarnych rozgrywkach jest rekordowe. Nafciarze wciąż nie mogą być pewni udziału.

Chęć udziału w Lidze Mistrzów w sezonie 2017/18 potwierdziły 43 kluby z 26 krajów. Wśród nich jest oczywiście Orlen Wisła Płock, która nadal nie może być pewna gry na najwyższym europejskim szczeblu. Polskim klubom awans zapewnia tylko mistrzostwo, a spośród pozostałych federacji tylko wicemistrzowie Niemiec i Węgier mogą spać spokojnie. Łącznie awans do elity mają zapewnione 24 zespoły. 

Orlen Wisła ubiega się o dziką kartę, podobnie jak 18 innych zespołów. Nietrudno  policzyć, że tylko cztery zespoły dostaną przepustkę do Ligi Mistrzów. O to miejsce walczą m.in. z THW Kiel, Montpellier HB, HBC Nantes czy Metalurg Skopje. Czy Nafciarzom się uda? A jeśli tak, to czy ponownie trafią do grup z potentatami w grupie A lub B czy jednak będą walczyć ze słabszymi zespołami z grup C i D?  

Więcej będzie wiadomo 24 czerwca po posiedzeniu Komitetu Wykonawczego w Zagrzebiu. Decyzja zostanie podjęta w oparciu o osiem kryteriów: hali, praw telewizyjnych, miejsca w rodzimej lidze, frekwencji, występach w ostatnich sezonach, potencjale sponsorskim, organizacja meczów i aktywności w mediach. 

Na korzyść płocczan z pewnością działa wysoka frekwencja na meczach Ligi Mistrzów, nowoczesna hala oraz wicemistrzostwo kraju. Nafciarze regularnie grali też w poprzednich edycjach, choć w minionym sezonie odpadli po fazie grupowej.

Ważną kwestią może być podejście działaczy do incydentu z wyjazdowego meczu w Schaffhausen. Kibice z Płocka odpalili wówczas pirotechnikę, a mecz rozpoczął się kilkunastominutowym opóźnieniem. 

Na 29 czerwca jest zaplanowane losowanie turnieju lub turniejów eliminacyjnych, a dzień później poznamy podział na grupy w Lidze Mistrzów. 

W zeszłym roku Orlen Wisła Płock była jednym z klubów, które dostały dziką kartę. Oprócz Nafciarzy premię do grup bez konieczności grania otrzymali m.in. Montpellier HB, THW Kiel, Pick Szeged czy Metalurg Skopje. Promocję w turniejach kwalifikacyjnych uzyskali Tatran Preszów i ABC/UMinho. Trafili oni do grup C i D. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE