Reklama

Raczkowski i Zieliński prezesami Wisły!

Opublikowano:
Autor:

Raczkowski i Zieliński prezesami Wisły! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje - prezesem SPR Wisły Płock został Robert Raczkowski. Niespodzianką może być za to osoba wiceprezesa klubu...

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje - prezesem SPR Wisły Płock został Robert Raczkowski. Niespodzianką może być za to osoba wiceprezesa klubu...

Jak pisaliśmy już w piątek,  z naszych nieoficjalnych, ale dość pewnych informacji wynikało, że największe szanse na fotel szefa Wisły po tym, jak stanowisko prezesa zarządu z hukiem opuścił Andrzej Miszczyński, miał Robert Raczkowski. Dziś nasze informacje potwierdziły się - jak poinformował Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, dziś rada nadzorcza powołała nowy zarząd spółki i jej prezesem został właśnie Raczkowski.

Ale jest też nowość - od dziś zarząd klubu będzie dwuosobowy i na stanowisko wiceprezesa powołany został Artur Zieliński. Jest to pewna niespodzianka - jego nazwisko nie przewijało się "na giełdzie".

Kim są obaj panowie? 

Jak podaje Ratusz, Piotr Robert Raczkowski jest menedżerem zarządzającym i operacyjnym z 18-letnim doświadczeniem w kierowaniu podmiotami gospodarczymi. Jest absolwentem Akademii Strategicznego Przywództwa przy Harvard Business Review, studiów EMBA w języku niemieckim (HHL Leipzig/WHU) oraz studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim. Jest uprawniony do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Współtworzył i zarządzał firmą Stangpol przeobrażoną w Henczke Budownictwo, obecnie kieruje CKTiS S.A.

Piotr Raczkowski jest także wykładowcą w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku w zakresie zarządzania projektami, zarządzania procesami i inicjacji oraz planowaniem projektów. Biegle posługuje się językiem niemieckim i rosyjskim. Jest żonaty, ma troje dzieci.

Z kolei Artur Zieliński – jest absolwentem Politechniki Warszawskiej - inżynier na kierunku Inżynieria Środowiska. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe o kierunku Europejskie Stosunki Finansowo-Ekonomiczno-Prawne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim. Jest uprawniony do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Od 2003 r. zawodowo związany z PKN ORLEN S.A. na stanowiskach menedżerskich. Kierował Regionalnym Zespołem Sprzedaży Hurtowej, Działem Obsługi Klientów Ekotermu i Zespołem w Dziale Sprzedaży Kart Flotowych. Ma żonę i 11-letnią córkę.

Na razie nie ma oficjalnych wieści o dyrektorze sportowym, ale wciąż najmocniejszym kandydatem na to stanowisko jest Artur Siódmiak.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE