Przemek, jesteśmy z Tobą! Jutrzenka wygrała dla trenera [FOTO]

Przemek, jesteśmy z Tobą! Jutrzenka wygrała dla trenera [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPodopieczne Jarosława Krzemińskiego odniosły drugie zwycięstwo z rzędu na parkietach I ligi kobiet. Płocczanki na rozgrzewkę w Tczewie wyszły w koszulkach podkreślających wsparcie dla Przemysława Chudzickiego, trenera grup młodzieżowych, który przebywa w szpitalu.

Podopieczne Jarosława Krzemińskiego odniosły drugie zwycięstwo z rzędu na parkietach I ligi kobiet. Płocczanki na rozgrzewkę w Tczewie wyszły w koszulkach podkreślających wsparcie dla Przemysława Chudzickiego, trenera grup młodzieżowych, który przebywa w szpitalu.

Jutrzenka bardzo dobrze wyszła w mecz. Niebiesko-białe po około piętnastu minutach gry prowadziły już 9:3, wtedy o czas poprosił trener gospodarzy. Time-out dobrze zadziałał na miejscowe, bo te szybko zaczęły odrabiać straty. Pięć bramek z rzędu pozwoliło na zniwelowanie przewagi. W 27. minucie mieliśmy już remis 11:11, w ostatnich akcjach żadna z drużyn nie potrafiła choć trochę przybliżyć się do ostatecznego triumfu i takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona spotkania.

Po zmianie stron oba zespoły grały ze sobą jak równy z równym. Sambor nie pozwalał płocczankom na zbyt wiele i wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Dopiero na kwadrans przed końcem goście wyrównali i dorzucili kilka trafień. Na 10 minut przed końcem zawodniczki z Mazowsza wygrywały 22:17. Tczewianki na szczęście nie potrafiły już odrobić strat, tak jak miało to miejsce przed przerwą. Jutrzenka pewnie kontrolowała wynik i ostatecznie zwyciężyła 28:22

Dla płockiej drużyny to drugie zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczne Jarosława Krzemińskiego mają na swoim koncie 4 punkty, zajmują 7. pozycję w tabeli. Do szóstego SMS-u tracą tylko jedno oczko. Kolejny mecz Jutrzenka rozegra za tydzień. Płocczanki czeka kolejny wyjazd, tym razem przeciwnikiem będzie Korona Handball Kielce.

Sambor Tczew - Jutrzenka Płock 22:28 (11:11)

Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska, Dąbrowska 8, Muras, Stasiak 6, Rędzińska 1, Homonicka 8, Bałdyga 2, Zaremba, Pawłowska, Maruszewska, Warda 1, Radziszewska 2