Reklama

Problemy z wagą przed galą MMA [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Problemy z wagą przed galą MMA [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dzień przed galą Absolute Chamionship Berkut 13 w Hotelu Starzyński odbyło się oficjalne ważenie zawodników, którzy jutro prezentować będą swe umiejętności w Orlen Arenie. Jeden z zawodników nie mieszcząc się w limicie swej kategorii, postanowił stanąć na wadze w stroju Adama. Bez oczekiwanego efektu.

Dzień przed galą Absolute Chamionship Berkut 13 w Hotelu Starzyński odbyło się oficjalne ważenie zawodników, którzy jutro prezentować będą swe umiejętności w Orlen Arenie. Jeden z zawodników nie mieszcząc się  w limicie swej kategorii, postanowił stanąć na wadze w stroju Adama. Bez oczekiwanego efektu.

 Prowadzący ceremonię ważenia konferansjer (poprowadzi również galę ACB 13) wielokrotnie podkreślał, że w każdej z kategorii wagowej limit przekroczony może być o pół kilograma. Okazało się, że doskonale wiedział, co robi.

Niemal w każdej z par, które w sobotni wieczór wychodzić będą do klatki znalazł się co najmniej jeden zawodnik nie utrzymujący wyznaczonego limitu wagowego. Niektórzy po pierwszym ważeniu pozbywali się – z lepszym lub gorszym efektem – zbędnych elementów garderoby. Najbardziej zdesperowany zdecydował się zdjąć wszystko, co miał na sobie. Oczywiście, stając na wagę, został zasłonięty przed oczami publiczności. Nawet ten desperacki krok nie na wiele się zdał.

Przekroczenie limitu wagi nie oznaczało jednak dyskwalifikacji. Zgodnie z regulaminem obowiązującymi w mieszanych sztukach walki MMA w przypadku przekroczenia limitu wagowego zawodnik ma dwie godziny na zbicie nadprogramowych dekagramów. Dopiero w sytuacji, gdy dodatkowe 120 minut „przyspieszonego odchudzania” nie przyniesie spodziewanego rezultatu, może okazać się, że zawodnik nie za ostanie dopuszczony do walki. Chyba, że rywal zgodzi się na pojedynek.

Niemal cała ceremonia ważenia przebiegła wyjątkowo spokojnie. Co nie znaczy, że obyło się bez spięć. Arbi Agujew najwyraźniej miał coś „do powiedzenia” Mateuszowi Strzelczykowi. Czeczeński wojownik, ćwiczący na co dzień w Wiedniu, postanowił tym samym wcielić się w rolę „złego chłopca”. Na szczęście nie doszło do poważniejszego spięcia, bo obu oponentów rozdzielili asystujący przy ważeniu sędziowie.

W sobotę od 14.00 otwarte zostaną kasy Orlen Areny, w których będzie można jeszcze kupić bilety na imprezę, która rozpocznie się o 19.00. Bramy wejściowe mają być otwarte o 18.00.

Kibicom MMA, którzy wybierają się na sobotnią galę oraz tym, którzy jeszcze nie są pewni, czy warto obejrzeć na własne oczy ACB 13, przedstawiamy kartę walk:

 

Walka wieczoru:

77 kg: Beslan Isaev (31-7) vs. Jose de Ribmar Machado Gomes (37-11-1)

Druga walka wieczoru:

77 kg: Albert Duraev (4-3) vs. Damian Biłas (5-0)

Główna karta:

77 kg: Arbi Agujev (15-6) vs. Mateusz Strzelczyk

70 kg: Magomed Khamzaev (5-1) vs. Janusz Staszewski (5-1-1 )

70 kg: Amirkhan Adaev (6-1) vs. Taras Sapa (9-2)

77 kg: Rasul Shovkhalov (11-2) vs. Artem Lobov (10-10-1)

64 kg: Zaira Dyshekova (0-0) vs. Izabela Badurek (4-2)

66 kg: Damian Stasiak (6-2) vs. Kamil Selwa (6-4)

57 kg: Rasul Albaskhanov (2-1) vs. Ivan Andrushchenko (3:0)

77 kg: Viskhan Amirkhanov (2-1) vs.  Krystian Zakan

84 kg: Islam Nojaev (0-0) vs. Aleksander Rychlik (2-1)

 

 

fot. Portal Płock

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE