Reklama

Prezes Wisły podał się do dymisji

Opublikowano:
Autor:

Prezes Wisły podał się do dymisji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport We wtorek, 30 czerwca prezes Sekcji Piłki Ręcznej Wisła Płock Robert Raczkowski złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Do czasu wyboru następcy jego obowiązki przejął dotychczasowy wiceprezes Artur Zieliński.

We wtorek, 30 czerwca prezes Sekcji Piłki Ręcznej Wisła Płock Robert Raczkowski złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Do czasu wyboru następcy jego obowiązki przejął dotychczasowy wiceprezes Artur Zieliński.

O spodziewanej dymisji Raczkowskiego mówiło się już od jakiegoś czasu, teraz ta informacja się potwierdziła - prezes spółki zrezygnował z szefowania klubowi. – Chciałbym podziękować wszystkim osobom, z którymi miałem możliwość współpracować - żegna się Robert Raczkowski.  - Zwycięstw nad Barceloną czy Veszprem nie byłoby bez sympatyków naszej drużyny, tworzących w hali  niesamowitą atmosferę. – Dziękuję im za to, jak również dziennikarzom i ludziom budującym pozytywny klimat wokół Wisły.

Do czasu wyłonienia nowego szefa klubu obowiązki prezesa zarządu ma pełnić obecny wiceprezes spółki Artur Zieliński. Wszystko wskazuje na to, że właśnie on podpisywał będzie kontrakty z nowymi zawodnikami, którzy niebawem powinni pojawić się w Wiśle Płock. Trener Manolo Cadenas wyznał, że prowadzone są bardzo zaawansowane rozmowy z kołowym i środkowym rozgrywającym.

– Obaj chcą w przyszłym sezonie występować w Wiśle. Jeden praktycznie przyjął już nasze warunki, obecnie negocjujemy i czekamy na decyzję drugiego z nich – powiedział hiszpański szkoleniowiec nafciarzy. – Jeśli jego oczekiwania okażą się zbyt wygórowane, mamy na oku innych kandydatów. Występy w elitarnej Lidze Mistrzów na wielu graczy działają jak magnes.

Czy prezydent Andrzej Nowakowski przyjmie dymisję? - Jeśli pan prezes podjął taką decyzję, ma inne plany na przyszłość, nie widzę powodów, by nie przyjąć tej rezygnacji, chciałbym tylko podziękować za pracę na rzecz klubu, za sezon, w którym jako jedyni pokonaliśmy Barceloną i za to, że dzięki pracy klubu, zarządu, trenerów kolejny rok z rzędu będziemy walczyć w Lidze Mistrzów - komentuje prezydent Andrzej Nowakowski.

Robert Raczkowski objął stanowisko prezesa SPR Wisła Płock 4 czerwca 2013 roku, zastępując Andrzeja Miszczyńskiego. Jest absolwentem Akademii Strategicznego Przywództwa przy Harvard Business Review, a także studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim. Był jednym z założycieli firmy Stangpol, przekształconej w Henczke Budownictwo.

Artur Zieliński, który przejął obowiązki prezesa SPR Wisła, jest absolwentem inżynierii środowiska Politechniki Warszawskiej i podyplomowych studiów na kierunku europejskie stosunki finansowo-ekonomiczno-prawne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2003 roku pracował na stanowiskach menadżerskich w PKN Orlen. Od 4 czerwca 2013 roku był wiceprezesem SPR Wisła Płock.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE