Porażka Wisły, Ricardinho w karetce. W sobotę czeka Legia

Porażka Wisły, Ricardinho w karetce. W sobotę czeka Legia - Zdjęcie główne

SportW 18. kolejce ekstraklasy osłabieni chorobami piłkarze Wisły Płock przegrali w Gdańsku z Lechią 0:2. To już piąty ligowy mecz Nafciarzy bez zwycięstwa.

Do Gdańska płocczanie pojechali przełamać zarówno słabą passę w lidze (tylko dwa punkty w czterech meczach), jak i w wyjazdowych potyczkach z Lechią (jeszcze nie wygrali). Niestety, cel nie został osiągnięty. Jeden z powodów to problemy zdrowotne piłkarzy. Najpierw grypa jelitowa zmogła Mateusza Szwocha,  a następnie Michała Marcjanika. Na dodatek w sobotę rano Ricardinho czuł się tak źle, że z hotelu zabrała go karetka pogotowia.

Od początku sobotniego spotkania groźniejsi byli gospodarze, na szczęście dobrze bronił Thomas Dähne. W 34. minucie padła pierwsza bramka. Były wiślak Sławomir Peszko zagrał do wychodzącego na pozycję Karola Fili. Ten strzelił, bramkarz Wisły odbił piłkę, ale dobitka Flávio Paixão dała Lechii prowadzenie 1:0.

W drugiej połowie płocczanie próbowali atakować, ale szybko zostali skarcenie drugim golem.W polu karnym Rafała Wolskiego sfaulował Dähne, a karnego wykorzystał Paixão i 7 tys. kibiców Lechii cieszyło się z wyniku 2:0. Gospodarze mieli jeszcze kilka świetnych okazji do strzelenia gola. Wisła obudziła się dopiero w ostatnich minutach, okazje mieli Maciej Ambrosiewicz i Alan Uryga, ale wynik nie uległ zmianie.

- Dziękuję chłopakom, że do końca chcieli zmienić rezultat, a walczyli także z problemami, które mamy w drużynie od wielu dni. Z wszelkimi chorobami, które nas dopadły - mówił po meczu trener Wisły Płock Radosław Sobolewski. - Na dodatek już na początku meczu musieliśmy dokonać zmiany wymuszonej kontuzją Piotra Tomasika. Kolejna także była spowodowana urazem, tym razem Suada Sahitiego.

Wisła z dorobkiem 27 punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli. W kolejnym meczu w sobotę 14 grudnia o godz. 20 zagra w Warszawie z Legią. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie 18 września Nafciarze pokonali Legię w Płocku 1:0.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 2:0 (1:0)
Bramki: Flávio Paixão - 34, 57 (k)

Lechia: Zlatan Alomerović (Ż) - Karol Fila, Michał Nalepa, Mario Maloča, Filip Mladenović - Sławomir Peszko (77. Jakub Arak), Patryk Lipski, Tomasz Makowski,  Flávio Paixão, Rafał Wolski (86. Maciej Gajos) - Artur Sobiech

Wisła: Thomas Dähne - Cezary Stefańczyk, Damian Michalski, Alan Uryga, Piotr Tomasik (11. Michał Marcjanik) - Suad Sahiti (50. Maciej Ambrosiewicz), Damian Rasak, Dominik Furman, Mateusz Szwoch, Giorgi Merebaszwili - Grzegorz Kuświk (60. Olaf Nowak).