Reklama

Ponad 1,5 tysiąca tancerzy w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Ponad 1,5 tysiąca tancerzy w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Takiej liczby uczestników z całego świata spodziewają się organizatorzy mistrzostw świata i Europy w tańcu artystycznym, które odbędą się w maju w Płocku. Podczas zawodów będą zbierane pieniądze na leczenie 12-letniej tancerki z Płocka, Mai Ferszt, która walczy z nowotworem.

Takiej liczby uczestników z całego świata spodziewają się organizatorzy mistrzostw świata i Europy w tańcu artystycznym, które odbędą się w maju w Płocku. Podczas zawodów będą zbierane pieniądze na leczenie 12-letniej tancerki z Płocka, Mai Ferszt, która walczy z nowotworem.

Ma to być jedna największych imprez tanecznych w Polsce - jak zapowiadają organizatorzy, podczas Mazovia Dance Festival, czyli mistrzostw świata i Europy odraz pucharu świata w tańcu artystycznym w szranki stanie nawet ok. 1,5 tysiąca najlepszych tancerzy z całego świata w różnych grupach wiekowych. Popisy taneczne zaprezentują w dniach 6-7 maja 2016 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku. Do tej pory zgłosili się już tancerze z m.in. Rosji, Ukrainy, Holandii, Belgii, Węgier, Rumunii czy  Chorwacji.

Głównym organizatorem imprezy jest Studio Tańca Show Time z Płocka oraz Fundacja Rozwoju Tańca Polskiego ze Szczecina. Na czele sztabu organizacyjnego stanął zawodowy tancerz, międzynarodowy sędzia płocczanin Michał Milewski. 

Możliwość zorganizowania zawodów tej skali organizatorzy zawdzięczają ubiegłorocznym mistrzostwom Europy i pucharu świata w Płocku, w których wzięło udział ponad 1,5 tys. tancerzy z 16 krajów Europy. To właśnie sukces organizacyjno-frekwencyjny stał za decyzją federacji WADF o przyznaniu organizatorom prawa do przygotowania Mistrzostw Świata Artistic Dance 2016.

Podczas imprezy tancerze będą walczyć w takich stylach tanecznych jak: house dance, locking and popping, hip hop, disco dance, street dance, balet, jazz, dance show i taniec towarzyski. Ich zmagania będzie oceniać międzynarodowe jury. (Rosja, Belgia, Węgry, Rumunia, Serbia, Polska, Szwecja, Holandia). Impreza jest biletowana - jednodniowa wejściówka kosztuje 20 zł. Podczas imprezy będą zbierane pieniądze na leczenie 12-letniej tancerki z Płocka, Mai Ferszt, która walczy z nowotworem.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE