Polki wygrały w Orlen Arenie [FOTO]

Polki wygrały w Orlen Arenie [FOTO] - Zdjęcie główne

SportBiało-czerwone, w ostatnim meczu pod wodzą Kima Rasmussena, pokonały reprezentację Słowacji. Polki po raz pierwszy grały w Płocku, jednak Orlen Arena nie wypełniła się nawet w połowie.

Reprezentantki naszego kraju już wcześniej zapewniły sobie kwalifikację do Mistrzostw Europy. Słowaczki z kolei przed meczem nie miały żadnych szans na wyjazd do Szwecji.

Początek spotkania dość niespodziewanie był bardzo wyrównany. Obie drużyny postawiły na mocną obronę. W 20. minucie Polki wyszły na prowadzenie 12:11, którego nie oddały już do końca pierwszej połowy. Przed przerwą przewaga wzrosła jeszcze o jedno trafienie, dobrze w ataku prezentowała się Kudłacz Gloc, która szczególnie na początku brała na siebie ciężar zdobywania bramek.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Mimo małej wagi spotkania, obie drużyny dawały z siebie wszystko i walczyły o korzystny rezultat. Dziewięć minut po rozpoczęciu drugiej części biało-czerwone wyszły na prowadzenie 20:16. Niestety kilka błędów z rzędu znów dało nadzieje przyjezdnym. Słowaczki na 10 minut przed końcem rzuciły bramkę kontaktową. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały nasze rodaczki, dzięki czemu reprezentacja Polski może cieszyć się z 5 zwycięstwa w eliminacjach do ME.

Na trybunach Orlen Areny zasiadło około 1500 kibiców. Tak mała ilość widzów spowodowana była prawdopodobnie imprezą Drift Masters, która odbywała się w podobnym czasie na stadionie Wisły Płock.

Polska – Słowacja 28:25 (15:13)

Polska: Wysokińska, Płaczek, Kordowiecka – Kudłacz 8, Drabik 3, Siódmiak 3, Kołodziejska 3, Zych 3, Achruk 2, Zalewska 2, Grzyb 2, Kocela 1, Zimny 1, Stachowska, Galińska, Szarwaga, Achruk.

Słowacja: Medvedova, Haladikova – Kucerova 5, Sukkennikova 3, Olsovska 3, Kostelna 3, Rechtorisova 3, Hornakova 2, Habankova 2, Skolkova 2, Rajnohova 2, Minarcikova, Kluckova, Trochtova, Michnova.