Polacy w finale ograli Białorusinów. Pomogły bramki Wiślaków

Polacy w finale ograli Białorusinów. Pomogły bramki Wiślaków - Zdjęcie główne

SportW finale Turnieju Czterech Narodów reprezentacja Polski pewnie pokonała Białoruś 26:22. Tym samym zrewanżowali się za porażkę i remis w eliminacjach mistrzostw Europy.

Polacy wygrali, choć z początku grało im się ciężko. W pierwszej połowie świetnie grał Piotr Wyszomirski, który odbijał kolejne rzuty gości. Dobra obrona skutkowała szybkimi atakami, dzięki którym biało-czerwoni wygrali mecz. Wykorzystali wszystkie 10.

Po pierwszej połowie przewaga już była wyraźna (12:7), a po zmianie stron urosła nawet do dziewięciu trafień. W końcówce Polacy nieco się rozluźnili i pozwolili Białorusinom nieco podgonić wynik, ale nie miało to już żadnego znaczenia. Skończyło się na 26:22.

Nieźle zaprezentowali się skrzydłowi Nafciarzy. Michał Daszek zdobył dwie, a Przemysław Krajewski trzy bramki. Tyle samo dołożył Tomasz Gębala, który znów zagrał przyzwoite spotkanie. Jednym trafieniem może pochwalić się jego brat Maciej.

W meczu o 3. miejsce Bahrajn pokonał Japonię 37:22.

Kadrowicze na długą przerwę jednak liczyć nie mogą. 4 stycznia rozpoczyna się towarzyski turniej w Hiszpanii. Oprócz gospodarzy i Polaków zagrają tam jeszcze Białorusini i Argentyńczycy.

Polska - Białoruś 26:22 (12:7)

Polska: Wyszomirski, Kornecki, Morawski – Daćko 2, Makowiejew 3, Krajewski 3, Wróbel, Walczak 2, Nogowski 1, Genda, Syprzak 1, Moryto 5, Daszek 2, M. Gębala 1, Paczkowski 2, Krieger 1, T.Gębala 3, Chrapkowski.

Białoruś: Mackiewicz 1, Padaszinow – Kulesz, Babiczew 1, Puchowski 3, Rutenka 1, Gajduczenko 4, Jurynok 4, Karwacki, Wajłupow, Padszywałow, Karalek 4, Titow, Bochan, Harbuz, Alochin 4.