Pokaz skuteczności Oli Rędzińskiej [FOTO]

Pokaz skuteczności Oli Rędzińskiej [FOTO] - Zdjęcie główne

SportJutrzenka pokonała w meczu na szczycie II ligi UKS Varsovię Warszawa. Podopieczne Jarosława Krzemińskiego już na początku spotkania obięły pokaźne prowadzenie, którego nie oddały do końca meczu.

W sobotnie popołudnie hala Szkoły Podstawowej nr 16 wypełniła się niemalże do ostatniego miejsca. Kibice mocno wspierali płocczanki przez równe 60 minut. Same zawodniczki również podeszły do spotkania bardzo zmotywowane, bo ekipa z Warszawy do dzisiaj była na parkietach II ligi niepokonana, a we wszystkich wcześniejszych meczach dosłownie miażdżyła przeciwników.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodyń. W 3. minucie miejscowe wyszły na pierwsze prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. Po kwadransie gry wydawać by się mogło, że Jutrzenka rozgromi Warszawianki, bo po kolejnym trafieniu Marty Krysiak przewaga urosła do 7 trafień, wynik brzmiał 12:5. Wtedy to o czas poprosił trener gości. Po naradzie, przyjezdne zaczęły grać agresywniej w obronie, płocczanki miały wyraźne problemy z mocną i solidną defensywą Varsovii, na 5 minut przed końcem spotkania szczypiornistki z naszego miasta prowadziły tylko 12:10. Na szczęście kolejne minuty należały do gospodyń tego spotkania i jeszcze przed przerwą udało się odskoczyć na bezpieczną przewagę. Ostatecznie po 30 minutach Jutrzenka prowadziła 16:11.

Druga część meczu rozpoczęła się od dwóch trafień z rzędu gości. Na tym skończyły się emocje w tym spotkaniu. Kolejne akcje to bramki płocczanek, zawodniczki Krzemińskiego z minuty na minutę powiększały swoją przewagę. Na kwadrans przed końcem tablica świetlna pokazywała wynik 21:15. Stało się jasne, że przy tak grającej Jutrzence, już nic nie jest w stanie odebrać płocczankom zwycięstwa. Ostatecznie gospodynie odniosły kolejne zwycięstwo i zostały jedyną ekipą, w II lidze, która w tym sezonie ani razu nie zaznała goryczy porażki.

Najlepszą zawodniczką spotkania została Aleksandra Rędzińska, autorka aż 9 trafień dla swojej drużyny. Po meczu szczypiornistki podziękowały kibicom za doping, podobnie uczynili zebrani na hali fani.

Jutrzenka Płock - UKS Varsovia Warszawa 29:23 (16:11)

Jutrzenka: Chodań, Pietrzak - Pawłowska 2, Dudek, Wójciak, Suarez-Ramos 1, Zaremba 2, Homonicka 6, Salamandra 2, Stasiak 3, Woźnica 2, Krysiak 2, Rędzińska 9, Muras, Jagodzińska, Żuchewicz