Pogoń lepsza od Wisły. Ósmy mecz bez zwycięstwa Nafciarzy

Pogoń lepsza od Wisły. Ósmy mecz bez zwycięstwa Nafciarzy - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Sport W 24. kolejce PKO Ekstraklasy Pogoń pokonała w Szczecinie zespół Wisły Płock 2:0 (1:0). Płocczanie nie wygrali od połowy lutego, w ośmiu ostatnich meczach zdobyli zaledwie trzy punkty.

W sobotnim meczu w Szczecinie podopieczni trenera Radosława Sobolewskiego (opuszcza Wisłę po tym sezonie) walczyli o przerwanie złej passy. Nie mógł w tym pomóc Jakub Rzeźniczak, który w meczu z Piastem Gliwice zobaczył ósmą żółtą kartkę w sezonie i z Pogonią musiał pauzować.

Pierwszy kwadrans pojedynku w Szczecinie był wyrównany, ale już w 16. minucie gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Po dośrodkowaniu Kacpra Kozłowskiego piłkę wpakował do siatki  Adrian Benedyczak.

Nafciarze ambitnie dążyli do wyrównania, ale mieli problem z wypracowaniem klarownej okazji. W 30. minucie po dośrodkowaniu strzelał Mateusz Szwoch, ale uderzenie było nieprecyzyjne i piłka poleciała nad poprzeczką bramki gospodarzy.

Tuż po przerwie Wisła miała kolejną szansę. Pięknie uderzył Alan Uryga, ale piłka trafiła w poprzeczkę!

Trener Sobolewski dokonał czterech zmian, ale niestety to Pogoń strzeliła bramkę. W 65. minucie po fatalnych błędach defensywy gości trafił Michał Kucharczyk i było już 2:0 dla Portowców.

Nieco ponad 10 minut przed końcem Pogoń po raz trzeci trafiła do płockiej bramki, ale wideoweryfikacja pokazała, że była pozycja spalona. Wisła była bezradna, próbowała atakować, ale niewiele z tego wynikało, defensywa zespołu ze Szczecina była na posterunku.

Sędzie doliczył pięć minut, ale Nafciarze nie byli w stanie zdobyć choćby honorowej bramki. Pogoń była wyraźnie lepsza, wygrała zasłużenie.

Po meczu w Szczecinie Wisła zajmowała 13 miejsce w stawce 16 ekip z dorobkiem 25 punktów. W kolejnym meczu płocczanie zmierzą się 18 kwietnia na własnym boisku z Jagiellonią Białystok.

Pogoń Szczecin - Wisła Płock 2:0 (1:0)

Bramki: Adrian Benedyczak (16), Michał Kucharczyk (65)

Pogoń: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kóstas Triantafyllópoulos, Benedikt Zech, Luís Mata, Michał Kucharczyk (77. Rafał Kurzawa), Damian Dąbrowski, Kacper Kozłowski (58. Kacper Smoliński), Alexander Gorgon (64. Tomás Podstawski), Sebastian Kowalczyk (77. Adam Frączczak), Adrian Benedyczak (46. Luka Zahovič)

Wisła:  Krzysztof Kamiński - Ángel García, Damian Michalski, Alan Uryga, Piotr Tomasik,  Mateusz Szwoch, Dušan Lagator (64. Cillian Sheridan), Filip Lesniak, Hubert Adamczyk (64. Piotr Pyrdoł), Torgil Gjertsen (56. Damian Rasak), Mateusz Lewandowski (64. Patryk Tuszyński)

Żółta kartka: Frączczak