Płockie srebro na pływalni w Belgradzie

Płockie srebro na pływalni w Belgradzie - Zdjęcie główne

Sport15-letni płocczanin Damian Chrzanowski wywalczył srebrny medal w pływackich zawodach krajów Europy Środkowej.

W Belgradzie na 50-metrowej pływalni rywalizowali ze sobą juniorzy z ośmiu krajów Europy Środkowej: Serbii, Węgier, Słowenii, Rumunii, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Rosji oraz Polski. W tym gronie znalazła się również dwudziestoosobowa grupa z Polski. Jedynym przedstawicielem naszego miasta był Damian Chrzanowski z Gimnazjum nr 8, trenujący na co dzień w Klubie Pływackim MZOS Płock.

Płocki piętnastolatek już pierwszego dnia zawodów spisał się doskonale, czasem 2.16,94 minuty ustanawiając swój rekord życiowy na 200 metrów stylem grzbietowym. Drugi dzień to finał 100 metrów motylkiem, w którym Damianowi zabrakło zaledwie 0,08 sekundy, aby stanąć na najniższym stopniu podium.

Ostatniego dnia rywalizacji płocczanin popłynął na 200 metrów motylkiem. Z czasem 2.07,35 min. wywalczył drugie miejsce, ulegając jedynie Driganowi Zoltonowi z Węgier (to on pozbawił płocczanina brązu na 200 metrów).