Reklama

Płockie judo wciąż liczy się w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Płockie judo wciąż liczy się w Polsce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Martyna Maślanka i Patryk Ciechomski sięgnęli po medale Pucharu Polski juniorek i juniorów rozgrywanego w Luboniu koło Poznania. Potwierdzili tym samym swoją przynależność do krajowej czołówki.

Martyna Maślanka i Patryk Ciechomski sięgnęli po medale Pucharu Polski juniorek i juniorów rozgrywanego w Luboniu koło Poznania. Potwierdzili tym samym swoją przynależność do krajowej czołówki.

Martyna Maślanka wystartowała w kategorii wagowej – 44 kilogramy, w której musiała zmierzyć się z dwoma rywalkami. Zawodniczka UKS Eljot Płock miała rozpocząć turniejowe zmagania od walki z Wiktorią Zasadą (Włocławskie Towarzystwo Judo), która jednak do Lubonia nie dotarła. Karolina Bobilewicz (TS Wisła Kraków) przegrała z Martyną przez dyskwalifikację czyli hansokumake. Niestety, w swojej trzeciej walce musiała przed czasem uznać wyższość Vanessy Machnickiej (Klub Sportowy Akademia Judo Poznań).

Patryk Ciechomski (AZS PWSZ Jutrzenka Płock) walczący w swej koronnej kategorii wagowej – 90 kg rozpoczął od wygranej z Michałem Jabłońskim (AZS AWFiS Gdańsk). Reprezentujący KS Galeon Gdynia Arkadiusz Matlakowski przegrał z Patrykiem przed czasem. Niestety, w półfinale judoka z Płocka musiał uznać wyższość Michała Pańko (Gwardia Wrocław), z którym przegrał przez waza-ari. Ostatnia walka Ciechomskiego zakończyła się hansokumake. Tym razem wyższość płocczanina uznać musiał Michał Majcher (UKJ Millenium Lublin). Tym samym Patryk Ciechomski zajął wysokie, trzecie miejsce w stawce 17 zawodników.

Walcząca w barwach UKS Eljot Dorota Szelkowska w kategorii – 63 kg zaczęła od wygranej przez hansokumake z Angeliką Sziwą (AZS Organizacja Środowiskowa Poznań), ale później przegrała (również przez waza-ari) z Katarzyną Cal (AZS Łódź). W pierwszej walce repasaży uległa przez ippon Paulinie Włodarczyk (Gwardia Bielsko Biała) i znalazła się na dziewiątym miejscu.

W kategorii + 78 kg wystartowała Monika Dziembowska z Judo Sensei. Niestety, przegrała wszystkie swoje cztery walki (zgłoszonych zostało pięć zawodniczek, które walczyły każda z każdą). Ostatecznie zajęła ostatnie, piąte miejsce.

Hubert Milczarski (UKS Judo Sensei Płock) w pierwszej walce kategorii – 60 kg pokonał Macieja Puszczyńskiego (KS Start Radom), jednak później musiał uznać wyższość Pawła Jankowiaka (Klub Sportowy Akademia Judo Poznań) i Igora Jasłowskiego (UKS 3 Piła). Ostatecznie został sklasyfikowany na siódmej pozycji.

Młodsza ekipa UKS Judo Sensei Płock walczyła na turnieju w Łowiczu, w którym wzięli udział między innymi judocy z Warszawy, Łodzi i Irlandii. W sumie w zawodach wystartowało ponad 300 osób. Najlepiej z płocczan spisał się Adam Morawski, który wygrał cztery walki, zdobywając w pełni zasłużony złoty medal. Jego młodszy brat – Boguś wygrał trzy walki eliminacyjne, ale poległ w boju o złoto i musiał zadowolić się srebrnym krążkiem. Brązowe medale zdobyli Sebastian Denst, Dawid Rakowski, Szymon Wierciński i Krystian Włudarczyk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE