Reklama

Płockie cheerleaderki czwarte w Europie

Opublikowano:
Autor:

Płockie cheerleaderki czwarte w Europie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Doskonałe czwarte miejsce zajęła Impreska w Mistrzostwach Europy Cheerleaders. Młode płocczanki debiutowały w imprezie tej rangi.

Doskonałe czwarte miejsce zajęła Impreska w Mistrzostwach Europy Cheerleaders. Młode płocczanki debiutowały w imprezie tej rangi.

W tym roku europejska czołówka cheerleaderek spotkała się w malowniczym Włoskim Rimini. Wśród 14 państw, które wystartowały w ME, znalazły się między innymi Wielka Brytania, Niemcy, Słowenia, Rosja i Polska.

Nasz kraj reprezentowany był między innymi przez dwie grupy Zespołu Cheerleaders SWPW Impresja Płock. W kategorii juniorek do rywalizacji przystąpiła debiutująca w ME Impreska, wśród seniorek natomiast walczył Impact.

Impreska stanęła przed podwójnie ciężkim zadaniem. Nie dość, że debiutowała w tak poważnej imprezie, to w dodatku okazało się, że losowanie nie było dla niej zbyt korzystne. Okazało się bowiem, że młode płocczanki musiały startować jako pierwsze. Nie mogły więc przed swoim występem mieć jakiegokolwiek odniesienia do najgroźniejszych rywalek.

– Nasze dziewczyny zawiesiły poprzeczkę bardzo wysoko. Okazało się, że większość z czternastu zespołów, które startowały w tej kategorii wiekowej, musiało uznać wyższość Impreski – powiedziała Portalowi Płock Katarzyna Sylwestrzak, choreograf Zespołu Cheerleaders SWPW Impresja Płock. – Fantastyczny pokaz, w którym było mnóstwo wdzięku, przypadł do gustu większości obserwatorów.


Impreska, która w Mistrzostwach Polski zajęła dopiero trzecie miejsce, w Rimini zdołała wyprzedzić złote medalistki krajowego czempionatu. Cheerleaderkom z Płocka nie udało się wyprzedzić jedynie Rosjanek, które w tym roku przyjechały na ME przygotowane wręcz perfekcyjnie.

Na Mistrzostwach Europy w Rimini dobrze spisały się również seniorki z Impactu, które w najstarszej kategorii wiekowej zajęły szóste miejsce. – Wszystkie dziewczyny wróciły do Polski bardzo zadowolone, chociaż przez udział w Mistrzostwach Europy musiały odłożyć wyjazdy na wakacje – mówiła nam Katarzyna Sylwestrzak. – Dziękuję za wsparcie Urzędowi Miasta, bo nasz wyjazd do Rimini był możliwy dzięki dotacji z kasy miejskiej.

Fot. Archiwum Impresji

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE