Reklama

Płocki sędzia w finale Mistrzostw Europy

Opublikowano:
Autor:

Płocki sędzia w finale Mistrzostw Europy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Szymon Marciniak będzie arbitrem meczu finałowego Mistrzostw Europy w kategorii U-21 w Czechach. Wcześniej płocczanin prowadził również spotkanie otwierające tę imprezę.

Szymon Marciniak będzie arbitrem meczu finałowego Mistrzostw Europy w kategorii U-21 w Czechach. Wcześniej płocczanin prowadził również spotkanie otwierające tę imprezę.

Jako pierwszy informację na temat nominacji dla płockiego arbitra, podał na swoim twitterze Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Podkreślił przy tym, że to wielkie wyróżnienie dla całego polskiego piłkarstwa.

Szymon Marciniak wraz z sędziami liniowymi Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem oraz z sędziami dodatkowymi Pawłem Raczkowskim i Tomaszem Musiałem prowadzili mecz otwarcia ME U-21, w którym gospodarze turnieju – reprezentacja Czech – zmierzyli się z Danią. Sędzią technicznym tego spotkania był Francuz Frederic Cano.

Polacy, z Szymonem Marciniakiem jako głównym, sędziowali również pojedynek Włochy – Portugalia (z Janem Patakiem z Czech jako technicznym).

W meczu decydującym o złocie Mistrzostw Europy U-21, który rozegrany zostanie we wtorek 30 czerwca, zmierzą się zwycięzcy półfinałów: Dania – Szwecja oraz Portugalia – Niemcy.

34-letni Szymon Marciniak od kilku sezonów uznawany jest za najlepszego polskiego sędziego piłkarskiego. W 2011 roku został arbitrem międzynarodowym, od 2014 roku może prowadzić mecze Ligi Mistrzów.

 

fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE