Reklama

Płocki drifter objawieniem w Szwecji

Opublikowano:
Autor:

Płocki drifter objawieniem w Szwecji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Reprezentujący Budmat Auto RB Team Dawid Karkosik zajął drugie miejsce na torze Sturup Raceway w pobliżu Malmö w południowej Szwecji.

Reprezentujący Budmat Auto RB Team Dawid Karkosik zajął drugie miejsce na torze Sturup Raceway w pobliżu Malmö w południowej Szwecji.

Seria Allstars Drift to obecnie jedna z najbardziej zróżnicowanych lig driftingowych w Europie. Startują w niej kierowcy coraz lepiej radzący sobie w jeździe bokiem, co w istotny sposób podnosi atrakcyjność rywalizacji.

Nie inaczej było również na szwedzkim torze Sturup Raceway, na którym pojawiło się ponad 50 zawodników z kilkunastu europejskich krajów. Na starcie nie zabrakło również Polaków, wśród których prym wiedli przedstawiciele Budmat Auto RB Teamu.

Pierwszy dzień rywalizacji został zdominowany przez Dawida Karkosika, który wywalczył w kwalifikacjach 96 punktów, co dało mu pierwsze miejsce. Siódmy był Artur Opiela, którego jazdę sędziowie wycenili na 90 oczek. Piotr Więcek musiał zadowolić się 21. lokatą z dorobkiem 76 punktów.

Dawid Karkosik miał poważne kłopoty ze swoim autem, przez co musiał korzystać z maszyny Artura Opieli. I okazało się, że spisał się zdecydowanie lepiej od swojego kolegi z teamu. W kolejnych rundach jazdy parami okazywał się lepszy od przeciwników, pewnie awansując do finałowej rozgrywki.

Dopiero w wielkim finale płocki kierowca znalazł pogromcę, którym okazał się Juha Rintanen z Finlandii reprezentujący Nexentire Tire Europe. Drugie miejsce, które zajął zawodnik Budmat Auto RB Teamu to rezultat, który zasługuje na słowa najwyższego uznania. Tym bardziej, że w Płocku wypadł on dużo słabiej niż w Skandynawii.

Fot. Archiwum
Budmat Auto RB Team

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE