Reklama

Płock zdobyty przez kolarzy z Warszawy

Opublikowano:
Autor:

Płock zdobyty przez kolarzy z Warszawy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Stołeczni cykliści zdominowany płocką edycję Lotto Poland Bike Marathon. Wygrali wszystkie seniorskie dystanse.

Stołeczni cykliści zdominowany płocką edycję Lotto Poland Bike Marathon. Wygrali wszystkie seniorskie dystanse.

Cykl amatorskich wyścigów kolarskich organizowany przez Grzegorza Wajsa zawitał do Płocka po raz czwarty z rzędu. Uczestnicy podkreślali, że trasa przygotowana w okolicach naszego miasta należy do najbardziej atrakcyjnych na Mazowszu. Bardzo trudna, selektywna, obfitująca w zjazdy, podjazdy i wiele różnych „niespodzianek”, preferuje przede wszystkim doskonale przygotowanych zawodników.

Na starcie zameldowało się łącznie ponad 600 miłośników dwóch kółek. Najmocniejsi z nich ruszyli na liczącą 51 kilometrów trasę Max. Zdecydowanie najlepsi okazali się dwaj zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Jako pierwszy linię mety przejechał Jakub Perzyna, tuż przed klubowym kolegą Pawłem Królem. Na najniższym stopniu podium stanął Michał Przybytek (Renault Eco2 Team).

Najlepszą z kobiet okazała się Agnieszka Sikora (Legion Serwis Active Jet Merida Team). Jako druga finiszowała Agnieszka Bacińska (Warszawski Klub Kolarski). Na trzeciej pozycji uplasowała się Anna Klimczuk (Świat Rowerów Kellys Team).


Bartosz Grzesik z Warszawskiego Klubu Kolarskiego zanotował swój pierwszy w karierze triumf na 32-kilometrowej trasie Mini. Jako drugi na mecie zameldował się Łukasz Tomaszkiewicz (Vitesse Gravitan MTB Team), a trzeci był Jacek Tomczak (Optima Bike Team). Wśród pań najlepsza okazała się Ewa Duda, a za nią na linii mety zameldowały się Beata Moćko (obie z grupy Świat Rowerów Kellys Team) i Sława Staszczak z Kwiatkówka.

Ośmiokilometrowa trasa Fan została przygotowana z myślą o najmłodszych, którzy rywalizowali w otwartych mistrzostwach Płocka w kolarstwie górskim. Najlepsi wśród chłopców okazali się Artur Budny (UKK BDC Huragan Wołomin), przed Mateuszem Pomaskim (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Antkiem Gańko (Sante BSA Tour). Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt padło łupem Aleksandry Lach (UKK BDC Huragan Wołomin). Druga była Karolina Kłosiewicz (AGR Płońsk), a trzecia Julia Kocyła (Limber Team).

Drużynowo najlepszy okazał się Świat Rowerów Kellys Team, przed Renault Eco2 Team i New Age Fitness Sklep Rowerowy. W rywalizacji rodzin wygrali Pomorscy przed Ambroziewiczami i Lachami.

Fot. Archiwum organizatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE