Reklama

Płock gospodarzem mistrzostw Polski

Opublikowano:
Autor:

Płock gospodarzem mistrzostw Polski  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Pod koniec lutego pod balonem przy stadionie piłkarskim rozegrane zostaną Halowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee 2016. To najważniejsza impreza sezonu halowego w tej dyscyplinie.

Pod koniec lutego pod balonem przy stadionie piłkarskim rozegrane zostaną Halowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee 2016. To najważniejsza impreza sezonu halowego w tej dyscyplinie.

Rozgrywki ultimate frisbee prowadzone są w trzech formułach: Open, Women i Mix. Najpopularniejsza jest ta ostatnia, ponieważ w grze biorą udział i kobiety i mężczyźni. Jak zapowiadają miłośnicy tej młodej dyscypliny sportowej z Płocka,  to właśnie ten typ rozgrywek będziemy mieli okazję oglądać 27 lutego podczas organizowanych przez drużynę Flyons Płock oraz Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate Halowych Mistrzostw Polski, które odbędą się pod balonem pneumatycznym przy stadionie Wisły Płock. Będzie to pierwszy tej rangi turniej rozgrywany w Płocku.

W miniony weekend odbyły się trzy turnieje kwalifikacyjne, które wyłoniły ostateczny skład mistrzostw. Wystąpią w nich gospodarze, czyli Flyons Płock oraz 15 najlepszych drużyn z całego kraju m.in. Warszawy, Gdańska, Sosnowca, Poznania. Finałowe starcia będzie można śledzić dzięki relacji na żywo.

Znamy już pełen skład zawodów i podział na grupy.

Grupa A:

Grandmaster Flash (Warszawa), 4hands (Warszawa), Furious Goats (Poznań), Cypher (Warszawa).

Grupa B:

muJAHedini dysku (Warszawa), KWR Knury (Kamieniec Wrocławski), KS AZS AWF Flow Wrocław White, BC Kosmodysk (Warszawa).

Grupa C:

Spirit on Lemon (Sosnowiec), Ultimatum (Gdańsk), Flyons Płock, KS AZS AWF Flow Wrocław Black

Grupa D:

muJAHedini dysku II (Warszawa), Uwaga Pies (Poznań), Zawierucha (Warszawa), Nine Hills (Chełmno)

Niewtajemniczonym miłośnicy z Flyonsów wyjaśniają, że ultimate frisbee to sport zespołowy z użyciem dysku frisbee, która łączy w sobie elementy piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki i rugby. Gra jest dynamiczna i widowiskowa, a dzięki prostym regułom gry, każdy szybko może się jej nauczyć.

W meczu uczestniczą dwie  7-osobowe drużyny na boisku o wymiarach 100x37 metrów (w odmianie halowej oraz plażowej boisko jest mniejsze i gra się po pięć osób). Na obu końcach pola gry wyznaczone są strefy punktowe (tzw. zona), w których trzeba złapać dysk, by zdobyć punkt. Nie można biegać z dyskiem. Po złapaniu należy się zatrzymać i nie odrywając jednej nogi od podłoża podać frisbee do następnej osoby z zespołu. Jeśli dysk upadnie lub zostanie przejęty przez przeciwników następuje zwrot (tzw. turn), drużyna atakująca staje się broniącą i na odwrót.

Jedną z najważniejszych zasad jest przestrzeganie ducha fair play (Spirit of The Game). To bardzo ważne, bo w grze nie uczestniczą sędziowie. Zawodnicy sami rozstrzygają między sobą sporne sytuacje, a jeśli nie mogą dojść do porozumienia, zagranie jest powtarzane.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Więcej zdjęć z meczu pod balonem w naszej galerii

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE