Reklama

Płocczanin wystartuje na mistrzostwach świata. Trzymamy kciuki

Opublikowano:
Autor:

Płocczanin wystartuje na mistrzostwach świata. Trzymamy kciuki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Jan Domeradzki, reprezentujący Płockie Towarzystwo Wioślarskie, jest w formie! Podczas regat kontrolnych w Kruszwicy zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w osadzie czwórki podwójnej.

Jan Domeradzki, reprezentujący Płockie Towarzystwo Wioślarskie, jest w formie! Podczas regat kontrolnych w Kruszwicy zapewnił sobie start w Mistrzostwach Świata Juniorów w osadzie czwórki podwójnej.

W Kruszwicy ścigało się prawie 400 młodych wioślarzy, w tym 21 podopiecznych Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Wśród 31 najlepszych skifistów w wyścigach kontrolnych wystartował Janek Domeradzki. Zawodnik zajął w wyścigu finałowym trzecie miejsce, potwierdzając przynależność do czołówki krajowej. 

Obecnie Janek wyjechał na zgrupowanie kondycyjne kadry narodowej do Iławy, a następnie będzie trenował w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. W drugi weekend sierpnia wystartuje w mistrzostwach świata w czeskich Rudnicach. Dla zawodnika z Płocka będą to już drugie mistrzostwa świata. W ubiegłorocznych zajął jedenaste miejsce w czwórce podwójnej. 

Wśród 42 startujących skifistek na dziewiątej pozycji znalazła się również Wiktoria Dziwota. W swoim roczniku była druga i zakwalifikowała się do regat międzynarodowych Coupe de la Jeunesse, które zostaną rozegrane w ostatni weekend lipca w Coork w Irlandii

Mniej szczęścia miały natomiast nasze dwójki bez sternika. Wśród 17 osad juniorek wystartowały dwie z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Żadnej jednak nie udało się zakwalifikować do reprezentacji. Oliwia Nowakowska i Ola Kołodziejska, po zwycięstwie w przedbiegu, trafiły na drugi tor w finale i z góry skazane były na porażkę, były szóste na mecie. Dwójka męska w składzie: Kamil Krusiewicz i Michał Bałdyga zajęła ósme miejsce wśród 15 startujących.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE