Reklama

Płocczanin potrójnym wicemistrzem Europy

Opublikowano:
Autor:

Płocczanin potrójnym wicemistrzem Europy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Wojciech Bógdał, zawodnik Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku i student płockiej politechniki, został potrójnym wicemistrzem Europy i najlepszym z Polaków podczas Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Europy odbywających się w Bornos w Hiszpanii.

Wojciech Bógdał, zawodnik Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku i student płockiej politechniki, został potrójnym wicemistrzem Europy i najlepszym z Polaków podczas Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Europy odbywających się w Bornos w Hiszpanii.

Od 10 do 18 czerwca w hiszpańskim Bornos trwały II Slalomowe Mistrzostwa Europy. Wśród zawodników nie zabrakło reprezentacji Polski - na zawody będące sprawdzianem przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata pojechało siedmiu paralotniarzy z trenerem Adamem Paską na czele. Wśród reprezentujących nasz kraj Polaków znalazł się również Wojciech Bógdał z płockiego Aeroklubu.

Płocczanin zakasował niemal wszystkich - tylko 0,022 sekundy dzieliło go od zdobycia złotego medalu w kategorii wózków jednoosobowych, ale największym pozytywnym zaskoczeniem jest jego srebrny medal w konkurencjach ze startem z nóg. Ta kategoria jest najbardziej oblegana przez zawodników, a więc najbardziej prestiżowa. Drugie miejsce, to znakomity wynik w stawce najsilniejszych zawodników Europy, a praktycznie i świata.

Dla płocczanina były to najtrudniejsze z dotychczasowych zawodów, ponieważ jako jeden z czterech zawodników startował w dwóch konkurencjach jednocześnie. Podwójna ilość wyścigów, podwójna dawka tras slalomowych do zapamiętania, podwójne zmęczenie. Mimo to w obu konkurencjach, po zaciętej walce, paralotniarza z Płocka pokonał jedynie Aleksandre Mateos z Francji. 


Fot. z archiwum W. Bógdała

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE