Reklama

Płocczanin pobił mundurowych w Rzeszowie

Opublikowano:
Autor:

Płocczanin pobił mundurowych w Rzeszowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W hali sportowej Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Wśród startujących nie zabrakło płocczanina, Piotra Maślanki, który wyjechał z Rzeszowa jako posiadacz kolejnego złotego medalu oraz zdobywca tytułu Mistrza Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w formule pointfighting.

W hali sportowej Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Wśród startujących nie zabrakło płocczanina, Piotra Maślanki, który wyjechał z Rzeszowa jako posiadacz kolejnego złotego medalu oraz zdobywca tytułu Mistrza Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w formule pointfighting.

 

Mistrzostwa zostały rozegrane w dwóch formułach, pointfighting i kick-light. Organizatorem, podobnie jak przed rokiem, był znany w środowisku Polskiego Związku Kickboxingu sędzia Jerzy Bassa, zawodowo również mundurowy w stopniu majora Służby Więziennej ZK w Rzeszowie.

W turnieju wystartowało ponad stu zawodników i zawodniczek reprezentujących 77 jednostek służb mundurowych z całej Polski. Ideą tego turnieju było sprawdzenie swojego wyszkolenia, swoich możliwości i jednocześnie integracja środowiska różnych służb mundurowych podległych pod: resorty MON i MSWiA oraz Wojewodów, Prezydentów, Wójtów czy Starostów.

Piotr Maślanka reprezentował Społeczną Straż Rybacką z Płocka, tym razem występując w formule pointfighting i rywalizując w wyższej niż przed rokiem kategorii wagowej 84kg. Jak się okazało, przyszło mu stoczyć aż trzy efektowne i zwycięskie walki. W walce ćwierćfinałowej zmierzył się z Bartoszem Zielińskim, policjantem z KMP Mysłowice. Nie dość, że zwyciężył przed czasem, to jeszcze pokazał o wiele lepszą technikę, kończąc walkę z sędziowskim werdyktem 12:2. W półfinale stanął na macie z Dawidem Gostomskim, Funkcjonariuszem Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Malborku. Tym razem szala zwycięstwa przechyliła się ponownie na korzyść płocczanina w momencie podania ostatecznego werdyktu 11:4. Ostatnim rywalem był Damian Szafran, żołnierz 15 Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi, zeszłoroczny zwycięzca w tej kategorii wagowej. Maślanka poradził sobie z przeciwnikiem, kończąc finałową rywalizację z wynikiem 7:3 i stając na podium.

Jest to już drugi złoty medal płocczanina i kolejny już tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w formule pointfighting, choć w wyższej kategorii wagowej (wcześniej zwyciężył w kategorii wagowej 79 kg). Do tego dochodzą jeszcze złoty medal i tytuł mistrza Polski w normalnych krajowych mistrzostwach zdobytych w ramach tej samej formuły walki.

Fot: Archiwum prywatne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE