Płocczanin mistrzem Polski w Ironmanie

Opublikowano: ndz, 8 wrz 2019 18:09

Płocczanin mistrzem Polski w Ironmanie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Sport Wielki sukces Łukasza Kalaszczyńskiego na zawodach w Malborku. Płocczanin okazał się najlepszy na dystansie Ironmana i tym samym został mistrzem Polski w tym dystansie.

Triathlon to coraz bardziej popularna dyscyplina sportu, a zawody odbywają się także w Płocku. Te w Malborku na dystansie Ironmana miały rangę mistrzostw Polski.

Zawody rozpoczęły się w sobotę, kiedy to rywalizowano w kategoriach 1/4 i 1/8 Ironmana, a także zawody dziecięce. Start najbardziej morderczego wyścigu (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze, 42,195 km biegu) zaplanowano na 6:00 rano w niedzielę.

Po 8 godzinach 21 minutach i 20 sekundach, jako pierwszy, na mecie zameldował się płocczanin Łukasz Kalaszczyński. Tym samym płocczanin został mistrzem Polski Ironmana.