Reklama

Płocczanie startowali w mistrzostwach Polski

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie startowali w mistrzostwach Polski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Zawodnicy płockiego Punchera startowali w Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim WTF. Zawody odbywały się w Swarzędzu-Zalasewie.

Zawodnicy płockiego Punchera startowali w Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim WTF. Zawody odbywały się w Swarzędzu-Zalasewie.

Rywalizacja w pełno kontaktowej formule walki odbywała się jednocześnie na trzech planszach. Do turnieju zakwalifikowało się 250 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Płocka. Byli nimi dwaj zawodnicy klubu LKS „Puncher” Płock Rafał Dobies i Przemysław Sobolewski.

Dla obydwu zawodników był to debiut w turnieju tej rangi. Mimo dobrego przygotowania fizycznego i technicznego, mało jeszcze doświadczeni płocczanie w tych bardzo licznie obsadzonych zawodach musieli uznać wyższość przeciwników. Jednak ich walki, choć przegrane, były kolejnym cennym doświadczeniem.

- Warto podkreślić że obaj zawodnicy posiadają dopiero minimalne, wymagane do współzawodnictwa na tym poziomie, uczniowskie stopnie wtajemniczenia 6 kup, czyli zielone pasy – mówił po zawodach Piotr Maślanka, trener zawodników. - Ich bardziej doświadczeni przeciwnicy posiadali 1 kup, czyli pas czerwony z czarną belką - najwyższy uczniowski oraz 1 dan, czyli pas czarny - stopień mistrzowski.

Rafał Dobies na 19 zawodników w swojej wadze 68 kg zajął 9 miejsce, natomiast Przemysław Sobolewski na 24 zawodników w wadze 63 kg, zajął miejsce 17.

- Walki na zawodach takiej rangi dla niektórych mogą zakończyć się przed czasem – kontynuował Piotr Maślanka. - Tym bardziej wyniki przegranych wyłącznie kilkoma punktami walk Rafała 1:4 i Przemka 2:6, wskazują że nie było rażącej przewagi między nimi a ich bardziej doświadczonymi przeciwnikami. To cieszy i jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Walki bardziej przegrali w głowach. To efekt małego doświadczenia i wysokiej rangi zawodów. Ale takie starty, regularne i stopniowe współzawodnictwo z trudnymi przeciwnikami, to najlepsza nauka. Przy okazji chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych podjęciem treningów taekwondo olimpijskiego do kontaktu telefonicznego po nr 601 437 068.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE