Reklama

Płoccy tancerze na Mistrzostwach Świata

Opublikowano:
Autor:

Płoccy tancerze na Mistrzostwach Świata - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dwa medale złote, siedem srebrnych oraz dwa brązowe – to dorobek Płockiego Studia Tańca Show Time w Międzynarodowym Festiwalu Tańca, który odbył się w Mikołajkach.

Dwa medale złote, siedem srebrnych oraz dwa brązowe – to dorobek Płockiego Studia Tańca Show Time w Międzynarodowym Festiwalu Tańca, który odbył się w Mikołajkach.

Przez salę kongresową Hotelu Gołębiewski przewinęło się około 700 tancerzy, sędziów, VIP-ów i innych gości z całej Europy i ze Stanów Zjednoczonych. Na parkiecie zaprezentowały się pary taneczne z Polski oraz Wielkiej Brytanii, Rosji, Grecji, Włoch, Kazachstanu, Ukrainy, Czech, Słowacji, Niemiec, Norwegii, Litwy, Łotwy, Białorusi, Izraela i USA.

Zawodowcy i amatorzy rywalizowali w Mistrzostwach Świata IDSA (International Dance Sport Assotiation) w kategorii dzieci, młodzieży i dorosłych. Po raz pierwszy w Polsce odbył się również turniej Pro-Am Challenge, w którym zawodowiec tańczy z amatorem-uczniem.

Swoje umiejętności w Hotelu Gołębiewski zaprezentowali również specjaliści tańca Hip-Hop, Freestyle, Modern, Videoclip & Disco Dance a nawet tańca brzucha.

Sędzią głównym turnieju był Michał Milewski, właściciel Studia Tańca Show Time, trener par sportowych, sędzia międzynarodowy, wiceprezes World Dance Polska. W Mikołajkach zaprezentowało się aż siedem par z Płocka, reprezentujących Studio Tańca Show Time: Oktawian Dolny – Julia Lisiecka, Kuba Marczewski – Julia Maciakiewicz, Damian Czyż – Paulina Piórkowska, Kacper Bętlejewski – Martyna Albrechczyńska, Kuba Filas – Dominika Zielińska, Hubert Rosiński – Karolina Sobolewska, Łukasz Świtalski – Karolina Kamińska.

Na słowa najwyższego uznania zasłużyli Łukasz Świtalski i Karolina Kamińska, którzy wywalczyli srebrny medal Mistrzostw Świata IDSA w tańcach standardowych. Nowo kreowani wicemistrzowie Świata przegrali jedynie z parą Akademii Tańca Sulewscy z Warszawy. A w pokonanym polu pozostawili pary z Włoch, Grecji, Litwy, Rosji i Ukrainy.

Impreza w Mikołajkach była pierwszą z cyklu „Polish Dance Festivals 2014”. Kolejne turnieje mają się odbyć w Zakopanem, Zielonej Górze, Skierniewicach, Wieliczce oraz w Płocku.

Fot. Archiwum Studia Tańca Show Time

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE