Plan wykonany. Wisła Płock pokonała Skrę Częstochowa w Pucharze Polski

Autor: | Zdjęcie: Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.

Plan wykonany. Wisła Płock pokonała Skrę Częstochowa w Pucharze Polski - Zdjęcie główne

foto Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.

Sport Zdecydowanym faworytem starcia była Wisła Płock. Nafciarze bez większych problemów wygrali w Bełchatowie 3:1 i zameldowali się w 1/16 Fortuna Pucharu Polski.

Kilka dni po pierwszej porażce w sezonie nafciarzy czekał mecz Pucharu Polski. Wszyscy w klubie zapewniają, że w tym sezonie Wisła Płock powalczy w tych rozgrywkach, bo w ostatnich latach płocczanie odpadali na dość wczesnym etapie. W I rundzie podopiecznych Pavola Stano nie czekał zbyt trudny egzamin - los skojarzył nafciarzy ze Skrą Częstochowa.

Szkoleniowiec Wisły dał szansę zawodnikom, którzy na początku sezonu grali nieco mniej. Od pierwszych minut w pierwszym składzie znalazło się m.in. trzech młodzieżowców - Aleksander Pawlak, Radosław Cielemęcki i Dawid Kocyła.

Wynik już w 8. minucie otworzył Steve Kapuadi, a bramkę na 2:0 jeszcze w pierwszej połowie zdobył Milan Kvocera. W drugiej połowie na 3:0 podwyższył Dawid Kocyła.

Zawodników Skry stać było tylko na bramkę honorową - w 79. minucie Krzysztofa Kamińskiego pokonał Krzysztof Ropski. Warto odnotować powrót Mateusza Szwocha na boisko - pomocnik wrócił na boisko dokładnie po miesiącu. Dziś dostał od trenera nieco ponad pół godziny.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się wygrać. Prawda jest taka, że takie mecze są ciężkie pod kątem takiego może nie podejścia, ale z różnych powodów nie są, jak ligowe mecze. Ale dziś było widać, że w pierwszej połowie mieliśmy plan na ten mecz. Była sytuacja bramkowa Skry i ten mecz mógł być inaczej grany. Tak że cieszę się, że jej nie straciliśmy. W drugiej połowie mecz miał już wyglądać pod naszą kontrolą. Skra gryzła i za to im chwała, tyle. Myślę, że, tak jak powiedziałem, cieszę się z awansu i to jest w tym momencie dla mnie bardzo ważne - powiedział po meczu Pavol Stano.

Nafciarze pewnie zameldowali się w 1/16. Losowanie par kolejnej rundy 2 września o godz. 12:00.

Skra Częstochowa - Wisła Płock 1:3 (0:2)

0:1 - Steve Kapuadi 8'

0:2 - Milan Kvocera 34'

0:3 - Dawid Kocyła 75'

1:3 - Krzysztof Ropski 79'

Skra: 99. Karol Szymkowiak - 23. Dawid Niedbała, 33. Szymon Michalski, 5. Beniamin Czajka, 27. Hubert Sadowski (46', 4. Adam Mesjasz), 18. Łukasz Winiarczyk (60', 13. Jan Flak) - 72. Kacper Łukasiak (60', 11. Damian Hilbrycht), 25. Przemysław Sajdak, 24. Bartłomiej Babiarz, 10. Piotr Pyrdoł - 21. Jakub Sangowski (71', 22. Krzysztof Ropski).

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński - 89. Aleksander Pawlak, 5. Anton Krivotsyuk, 3. Steve Kapuadi, 4. Adam Chrzanowski (68', 21. Igor Drapiński) - 27. Milan Kvocera (57', 17. Mateusz Lewandowski), 23. Filip Lesniak, 7. Radosław Cielemęcki (77', 99. Tomasz Walczak), 18. Michał Mokrzycki (57', 14. Mateusz Szwoch), 9. Dawid Kocyła - 24. Marko Kolar (68', 11. Davo).

Żółte kartki: Michalski, Hilbrycht - Krivotsyuk, Mokrzycki, Lewandowski.