Reklama

Piotr Tomasik kolejnym transferem. Ma rywalizować z Angelem Garcią

Opublikowano:
Autor:

Piotr Tomasik kolejnym transferem. Ma rywalizować z Angelem Garcią  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Trener Leszek Ojrzyński zyskuje komfort w obsadzie pozycji lewego obrońcy. Dwuletni kontrakt podpisał Piotr Tomasik, który kilka godzin wcześniej rozwiązał kontrakt z Lechem Poznań.

Trener Leszek Ojrzyński zyskuje komfort w obsadzie pozycji lewego obrońcy. Dwuletni kontrakt podpisał Piotr Tomasik, który kilka godzin wcześniej rozwiązał kontrakt z Lechem Poznań. 

Obrońca przez ostatnie 1,5 roku występował w Lechu Poznań, gdzie przeniósł się z Jagielloni Białystok. To właśnie w drużynie z Podlasia błyszczał formą, był wybierany nawet najlepszym obrońcą ligi i to również dzięki niemu drużyna prowadzona przez Michała Probierza notowała świetne wyniki.

Przenosiny do Poznania miały być krokiem naprzód w karierze, ale w Wielkopolsce zderzył się ze ścianą. Obrońca przegrywał rywalizację z Wołodymyrem Kostewyczem i przeważnie był rezerwowym. Po półtora roku kontrakt z Kolejorzem został rozwiązany za porozumieniem stron i tego samego dnia Tomasik podpisał dwuletnią umowę z Wisłą Płock

Co jest atutem nowego nabytku Nafciarzy? Jeśli Leszkowi Ojrzyńskiemu udałoby się odbudować Tomasika choćby pewnego stopnia, Angel Garcia nie może spać spokojnie. W Jagiellonii obrońca imponował wydolnością, dośrodkowaniem (jest naturalnie lewonożny), zdarzało się też, że wykonywał stałe fragmenty gry. Dobrze radził sobie też w defensywie. Jeśli tak by się stało, lewa strona defensywy stałaby się jedną z najlepiej obsadzonych w zespole. 

Piotr Tomasik w Ekstraklasie rozegrał 113 spotkań. W Wiśle będzie występował z numerem 7. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE