Piotr Przybecki: nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa

Piotr Przybecki: nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - Zdjęcie główne

SportOrlen Wisła Płock w 13. kolejce Ligi Mistrzów uległa we własnej hali Rhein-Neckar Loewen. Co po meczu powiedzieli trenerzy i zawodnicy obu zespołów?

Nikolaj Jacobsen (trener Rhein-Neckar Löwen): To był trudny mecz dla nas, gdyż graliśmy w okrojonym składzie. Ponadto wiedzieliśmy, że Płock prowadzi bardzo szybką grę. Myślę, że nie zaczęliśmy dobrze tego pojedynku. Zmarnowaliśmy zbyt wiele okazji przy grze siedmiu przeciwko sześciu w polu. Drugą połowę zaczęliśmy podobnie, ponownie popełniliśmy zbyt wiele błędów technicznych. Ale po dziesięciu minutach zaczęliśmy grać bardzo dobrze w obronie. Zmusiliśmy Wisłę do popełnienia prostych błędów, co wykorzystaliśmy wyprowadzając kontrataki. Myślę, że ten okres był kluczem do zwycięstwa. Jeśli spojrzymy na mecz, to spotkały się dwie bardzo dobre drużyny, ale udało nam postawić przez dziesięć minut znakomitą obronę i dzięki temu wygraliśmy.

Piotr Przybecki (trener Orlen Wisły Płock): Zaczęliśmy ten mecz dobrze, bardzo uważnie graliśmy przeciwko siedmiu zawodnikom gości polu. Utrzymaliśmy to jednak tylko do 38. min. Później nastąpił jakiś blackout. Oczywiście RNL zagrało bardzo dobrą obronę 5-1 z wysuniętym Pekelerem, a my przestrzeliliśmy wiele rzutów, popełniliśmy masę prostych błędów. To spowodowało, że zasłużenie przegraliśmy te zawody. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Na pewno mecz z Skopje nie będzie dla nas łatwy, ale myślę, że w tej drużynie jest tak duży charakter, że na pewno będziemy walczyli do końca. Jeśli pojawi się szansa na zwycięstwo, na pewno ją wykorzystamy.

Filip Taleski (Rhein-Neckar Löwen): Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobre zawody w obronie, szczególnie po zmianie stron w ustawieniu 5-1. To był ważny mecz dla nas i cieszymy się ze zwycięstwa.

Gilberto Duarte (Orlen Wisła Płock): Mecz rozstrzygnęła druga połowa. Jeśli w meczach na takim poziomie popełnia się tyle błędów, to musi się to zemścić. Musimy teraz myśleć o kolejnym meczu. Pojedziemy do Skopje walczyć do samego końca. Wiemy, że cała hala będzie przeciwko nam, ale będziemy walczyć dla siebie, dla trenera, dla klubu. Zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi.