Piotr Maślanka mistrzem Polski seniorów

Piotr Maślanka mistrzem Polski seniorów - Zdjęcie główne

SportPiotr Maślanka z klubu LKS Puncher Płock został Mistrzem Polski Seniorów. W Nowym Mieście Lubawskim rozegrane zostały tegoroczne Mistrzostwa Polski seniorów i kobiet w kickboxingu w formułach light-contact i point-fighting.

Pierwszego dnia Mistrzostw Polski, które odbyły się na początku kwietnia w Nowym Mieście Lubawskim, odbywały się walki eliminacyjne, ćwierćfinałowe i półfinałowe w obu formułach, drugiego - wyłącznie walki finałowe. W turnieju udział wzięło 31 klubów z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Płocka, byli nimi czterej zawodnicy z klubu LKS „Puncher” Płock.

Cała czwórka startowała w formule walki point-fighting, zdobywając dwa medale: jeden złoty i jeden brązowy. W najcięższej kategorii wagowej +94kg rywalizowali: Mariusz Dłużniewski, który po naprawdę niezłym pojedynku uległ 12:8 zawodnikowi z „EKK” Elbląg i zgodnie z systemem pucharowym odpadł z dalszej rywalizacji, zajmując niewdzięczne czwarte miejsce, a także Maciej Wierzchowski, który dopiero w walce półfinałowej uległ Łukaszowi Świderskiemu z „X Fight” Piaseczno(5-krotnemu mistrzowi polski i 3-krotnemu wicemistrzowi polski seniorów). Tym samym Maciej do zdobytych w roku 2011 i 2012 dwóch srebrnych medali MP seniorów tym razem mógł dorzucić tylko medal brązowy.

Zdobywający doświadczenie Patryk Olkiewicz rywalizujący w kategorii wagowej -69kg po bardzo wyrównanym pojedynku ćwierćfinałowym 11:12, minimalnie uległ zawodnikowi klubu „Wda” Świecie, zajmując czwarte miejsce.

Najbardziej doświadczony, a jednocześnie pełniący funkcję trenera klubu, Piotr Maślanka wystartował w kat. wag. -84kg. W szczęśliwym losowaniu najpierw trafił wolny los, dzięki któremu znalazł się w czwórce półfinalistów. Następnie przyszło mu się zmierzyć w walce półfinałowej z nieźle wyszkolonym Bartłomiejem Antczakiek z klubu „Alien Kick” Łódź, którego po pierwszej rozpoznawczej i wyrównanej rundzie udało się Piotrowi pokonać w regulaminowym czasie trzech rund werdyktem 9:2.

W niedzielnym finale przeciwnikiem Piotra był Maciej Kwaśniak zawodnik klubu KS „Orient” Częstochowa(mistrz i wicemistrz Europy 2012r w taekwondo oraz mistrz i wicemistrz Polski w taekwondo). Niezwykle  emocjonująca walka finałowa również zakończyła się w regulaminowym czasie, jednak werdyktem punktowym 15:10 dla płocczanina. Tym samym Piotr Maślanka pokonał bardzo dobrego technicznie, niesamowicie szybkiego i utytułowanego przeciwnika. Walka płocczanina podobała się zebranym na sali zawodnikom i trenerom z innych klubów, co dało się słyszeć poprzez głośno wyrażany w trakcie jego walki doping i po walce przez liczne osobiste i ciepłe gratulacje przekazywane zwycięzcy.

Jak powiedział wzruszony i uradowany reprezentant Płocka, po 22 latach trenowania tej dyscypliny i zdobytych w niej: jednym srebrnym i sześciu brązowych medalach MP w kickboxingu udało mu się po raz drugi znaleźć w finale, a po raz pierwszy i to w pięknym stylu wywalczyć najwyższe trofeum - złoty medal i tytuł Mistrza Polski Seniorów w kickboxingu w formule point-fighting.

- Jest to mój życiowy i wymarzony sukces jako zawodnika w kicku, to ukoronowanie mojej długiej, choć wciąż trwającej kariery zawodniczej, to taka „wisienka na torcie” wśród pozostałych niższych jej sukcesów - cieszy się Piotr Maślanka.

Ciekawostką dla kibiców może być to, że w dotychczasowej historii Mistrzostw Polski Seniorów kickboxerskiej formuły point-fighting tylko dwóm zawodnikom i jednej zawodniczce reprezentującym płockie kluby udało się zdobyć złote medale i tytuły. Wcześniej byli to: dwukrotnie Marcin Różalski 1996r. i 1998r.(2 x Płock, kat. wag. -84kg), Wiesław Kałużny 1998r. i 1999r.(Płock i Bydgoszcz kat. wag. -89kg), jednokrotnie Katarzyna Wypych 2002r.(Pasłęk kat. wag. +65kg).

- Zainteresowanych treningami kickboxingu, boksu oraz taekwondo zapraszamy we wtorki i czwartki od godz. 19.30 do Spółdzielczego Domu Kultury w Płocku znajdującego się przy  ul. Krzywoustego 3 (parter, salka judo zaprzyjaźnionego klubu „Eljot”, wejście od strony parkingu), kontakt tel. 601 437 068 - zapraszają zawodnicy.