Pierwszy sparing piłkarzy Wisły [FOTO]

Pierwszy sparing piłkarzy Wisły [FOTO] - Zdjęcie główne

SportWisła Płock zmierzyła się w sobotę z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Był to pierwszy sparing drużyny z Płocka podczas zimowego okresu przygotowawczego.

Mocno utrudnione warunki do gry mieli tego dnia piłkarze obu ekip. Pomimo słonecznej pogody temperatura dała się we znaki zawodnikom. Boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią RKS-u Ursus skute było lodem, co znacząco utrudniało grę i nie pozwalało obu drużynom na rozwinięcie skrzydeł.

Pierwsze minuty to zdecydowana przewaga zawodników Świtu, którzy kilkukrotnie zapuścili się pod bramkę Seweryna Kiełpina. Nie przełożyło się to jednak na zdobycze bramkowe. Po kwadransie do ataku rzucili się nafciarze. Szczególnie ruchliwa była prawa flanka, która celnymi dośrodkowaniami uruchamiała Mikołaja Lebedyńskiego. Niestety najlepszy strzelec płockiej drużyny zmarnował trzy znakomite sytuacje na wyjście na prowadzenie. Garstka kibiców obserwujących sobotnią grę kontrolną w pierwszej połowie goli nie zobaczyła.

Nieco ciekawiej rysowała się druga odsłona spotkania. Od samego początku przewagę wypracowała sobie Wisła, która kilka minut po wznowieniu gry wyszła na prowadzenie za sprawą gola Lukasa Kubusa. Swoich sił próbowali również Fabian Hiszpański czy Jakub Bąk, jednak ich próby okazały się niecelne. W 88. minucie Wisła prowadziła już 2:0. Autorem drugiego gola Paweł Łysiak, który przytomnie i bez większych problemów poradził sobie z defensywą Świtu i podwyższył prowadzenie. Moment dekoncentracji w ostatnich sekundach spotkania wykorzystali przeciwnicy, którzy zdołali zdobyć honorowego gola na 2:1.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła Płock 1:2 (0:0)

0:1 Lukas Kubus (47.)
0:2 Paweł Łysiak (88.)
1:2 Filip Kowalczyk (90.)

Świt:  27. Radosław Libera (46 Dawid Kędra) - 88. Łukasz Kominiak (46, 7. zawodnik testowany), 4. Piotr Gurzęda, 6. Karol Drwęcki (46, 3. Sebastian Cuch), 23. Filip Kowalczyk - 37. Rafał Maciejewski (46, 12. zawodnik testowany), 14. Patryk Koziara (46, 24. zawodnik testowany), 8. Paweł Broniszewski (46, 13. Konrad Karaszewski), 11. Marcin Kozłowski, 17. Michał Steć (46, 18. Ryugo Kimura) - 10. Jewhen Radionow (46, 9. Piotr Basiuk; 82, 21. zawodnik testowany).

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin (46 Bartosz Kaniecki) - 20. Cezary Stefańczyk (46, 16. Fabian Hiszpański), 5. Bartłomiej Sielewski, 14. Marko Radić, 95. Patryk Stępiński (70. 20. Cezary Stefańczyk) - 21. Maksymilian Rogalski (46, 23. Piotr Mroziński), 89. Wojciech Łuczak (46, 18. Piotr Wlazło) - 7. Damian Piotrowski (46, 10. Jakub Bąk), 41. Dimitar Iliev (46, 22. Paweł Łysiak), 9. Arkadiusz Reca (46, 8. Dawid Jabłoński) - 11. Mikołaj Lebedyński (46, 33. Lukas Kubus).

Sędziował: Łukasz Trawiński (Warszawa).