Pięć medali dla Płocka i tytuł Mistrza Polski

Pięć medali dla Płocka i  tytuł Mistrza Polski - Zdjęcie główne

SportUczniowski Klub Sportowy „Sanda Płock” zdobył pięć medali podczas Mistrzostw Polski Kickboxingu Juniorów i Seniorów w formule Kick Light. Radosław Kuzia wrócił z tytułem Mistrza Polski

Uczniowski Klub Sportowy „Sanda Płock” zdobył pięć medali podczas Mistrzostw Polski Kickboxingu Juniorów i Seniorów w formule Kick Light. Radosław Kuzia wrócił z tytułem Mistrza Polski.

Zawody rozgrywane były w  Kartuzach od 9 do 11 marca, wzięło w nich udział 333 zawodników i zawodniczek z 71 klubów z całej Polski. W tym Uczniowski Klub Sportowy „Sanda Płock” reprezentowany przez siedmiu zawodników. Podopieczni trenera Piotra Paśnika wywalczyli pięć medali: 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe.

Na najwyższym stopniu podium zdobywając tytuł Mistrza Polski, po pięciu stoczonych pojedynkach stanął Radosław Kuzia – Junior do 63 kg. Była to jedna z najliczniej obstawionych kategorii – o medale walczyło aż 25 zawodników. Wszystkie swoje walki Radek wygrał przed czasem przez przewagę techniczną. Pierwszym rywalem był Marcel Skrzyszewski (X Fight Piaseczno), kolejnym Dawid Ruszkowski (MLKS Spider Złotów). W ćwierćfinale rękawice skrzyżował z Adrianem Gunią (Klub Sportowy DRAGON Starachowice) a w półfinale z Jakubem Lipskim (X Fight Piaseczno). Do walki finałowej nie stawił się kontuzjowany Adrian Smoliński (SMOK Toruń).

Srebrny medal, po czterech stoczonych pojedynkach, wywalczyła Agata Fijałkowska – Juniorka do 65 kg. Pierwsza walka zakończyła się walkowerem, nie stawiła się Gabriela Jodzis (Stowarzyszenie PANZER Suwałki). Kolejne dwie walki Agata wygrała przed czasem przez przewagę techniczną najpierw pokonując Katarzynę Sygocką (X Fight Piaseczno) później Angelikę Szczepańską (Łaski Klub Sztuk Walki). W walce finałowej rywalką Agaty była Zuzanna Kalbarczyk (GOSR i T Luzino), która w finale po bardzo dobrej walce zdobyła więcej punktów i została Mistrzynią Polski.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Klaudia Kozłowska, Paweł Grzymała oraz Mateusz Dymek.

Klaudia, startująca w kategorii Juniorka do 55 kg, rywalizację rozpoczęła od wolnego losu. Następnie pewnie pokonała Adriannę Zadruską (Nowodworski Klub Sportów Walki BASTION). W walce o wejście do finału spotkała się z Agatą Kacprzak (X Fight Piaseczno). Po zaciętym pojedynku sędziowie przyznali zwycięstwo rywalce Klaudii.

Paweł – Junior do 57 kg, w pierwszej walce pokonał Jakuba Kobusa (KS Sporty Walki Piła), w drugiej Piotra Woźniaka (KS Sporty Walki Piła). Obie walki wygrane przed czasem. Niestety poważna kontuzja stopy uniemożliwiła Pawłowi udział w dalszej konkurencji.

Ostatni start Mateusza Dymka w kategorii Juniorów nie należał do szczęśliwych. Pierwsze dwie walki wygrał już w pierwszej rundzie przez przewagę techniczną. Najpierw z Karolem Plata (Stowarzyszenie Sport to drowie Pinczyn), następnie z Maciejem Potockim (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański). W trakcie drugiego pojedynku odnowiła się kontuzja stawu skokowego, co uniemożliwiło kolejne walki.Ostatecznie Mateusz zdobył dla Płocka brązowy medal.

Na pochwałę zasługują również Rafał Jaworski, który wygrał pierwszą walkę z Arturem Fałkowskim (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do Bartoszyce), następnie w walce o wejście do półfinału przegrał z Dawidem Siek KS Sporty Walki Piła oraz Dominika Tchorek, która debiutowała w kickboxingu. Pomimo małego doświadczenia podjęła walkę i zdobyła cenne doświadczenie, które zaowocuje w kolejnych startach.

- Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule kick light w Kartuzach zaliczamy do bardzo udanych – mówi Paśnik Piotr z UKS "Sanda Płock". - Wkrótce kolejne starty naszych zawodników.

Klub jest dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2018 r.