Pewna wygrana Orlen Wisły Płock! Kibice okazali wsparcie Xaviemu Sabate [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
41
zdjęć

SportMistrzowie Polski przełamali niemoc w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Nafciarze pokonali Eurofarm Pelister 26:18 i tym samym zdobyli swoje pierwsze punkty w rozgrywkach.

Nafciarze kiepsko weszli w rozgrywki Ligi Mistrzów, choć w meczach z PSG i Fuechse Berlin byli blisko zdobycia punktów. Podopiecznych Xaviego Sabate zawodziła skuteczność. Do starcia z mistrzami Macedonii mistrzowie Polski podchodzili jednak podbudowani prestiżowym zwycięstwem nad Industrią Kielce.

Mecz rozpoczął się miłą uroczystością - klub upamiętnił kolejnego zawodnika. Tym razem do galerii Nafciarzy dołączył Andrzej Mokrzki. To część obchodów 60-lecia Sekcji Piłki Ręcznej Wisła Płock.

Na parkiecie od początku jednak była walka. Wisła perfekcyjnie weszła w mecz i błyskawicznie zbudowała przewagę. Gospodarze rozegrali niemal bezłędny kwadrans. Goście kompletnie nie mieli pomysłu na rozmontowanie szczelnej defensywy gospodarzy. W ataku od początku nie było problemów, bramkarza Eurofarmu pokonywali Lovro Mihić czy Zoltan Szita. Gorzej w mecz wszedł za to Mitja Janc, bohater meczu z Industrią. Wisła w pełni jednak kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie, po w 18. minucie było 10:4 dla Wisły.

W końcówce I połowy coś jednak zacięło się w grze Wisły, a goście doszli do głosu. Mirko Alilovicia kilka razy pokonali Filip Kuzmanovski i Dejan Manaskov. Nafciarze nie dopuścili gości na dystans 1 bramki. Do przerwy było 13:11.

Po zmianie stron na parkiecie istniała już tylko 1 drużyna. W zespole mistrzów Polski przebudził się Mitja Janc, który ostatecznie skończył mecz z 4 trafieniami na koncie (choć pomylił się z 7. metra). Najwięcej bramek zdobył jednak Lovro Mihić (8), a innym z bohaterów był Mirko Alilović, który odbijał rzuty kolejnych zawodników Pelistera. Ostatecznie goście w drugiej połowie zdobyli zaledwie 7 bramek.

Orlen Wisła Płock zdobyła pierwsze punkty w tej edycji Ligi Mistrzów. Nafciarze przesunęli się 6. pozycję w tabeli grupy A. Za tydzień Wisła gra na wyjeździe z Fredericią.

Orlen Wisła Płock - HC Eurofarm Pelister 26:18 (13:11)

Wisła: Alilović, Halgrimsson - Daszek 3, Piroch 3, Janc 4, Sroczyk, Serdio, Panić, Susnja 1, Zarabec 2, Sisko, Terzić, Dawydzik 2, Mihić 8, Szita 3, Cokan.

Pelister: Mitrevski, Ivić - Manaskov 3, Cehte, Ristevski 1, Kuzmanoski, Borzas 5, Radivojevic 3, Kuzmanovski 5, Abutovic, Gjorgovski 1, Atanasievikj Petar, Peshevski, Hosni, Hadzic, Atanasievikj Pavle 1.

Kary: Wisła 4 min, Pelister 12 min.