Petra mistrzem Polski! Drugi raz z rzędu

Petra mistrzem Polski! Drugi raz z rzędu - Zdjęcie główne

SportBHT Auto Forum Petra Płock zajęła 4. miejsce na turnieju w Gdańsku, mimo to zagwarantowała sobie drugi z rzędu tytuł mistrza Polski! Szczypiornistom z Płocka wystarczyło w dwóch ostatnich turniejach tylko raz znaleźć się w najlepszej czwórce, aby obronić trofeum.

BHT Auto Forum Petra Płock zajęła 4. miejsce na turnieju w Gdańsku, mimo to zagwarantowała sobie drugi z rzędu tytuł mistrza Polski! Szczypiornistom z Płocka w dwóch ostatnich turniejach wystarczyło tylko raz znaleźć się w najlepszej czwórce, aby obronić trofeum.

Płocczanie rozpoczęli turniej w wymarzony sposób. Po dwóch pewnie wygranych meczach z zespołami z Piotrkowa i Olsztyna przyszedł czas na bratobójczy pojedynek z Petrą '97. Seniorzy nie dali szans młodszym kolegom i odnieśli zwycięstwo 2-0. Ostatni mecz fazy grupowej to walka o pierwsze miejsce. Tym razem drużyna ze Wzgórza Tumskiego okazała się gorsza od zespołu z Hiszpanii, który wygrał oba sety spotkania.

W półfinale po bardzo zaciętym pojedynku Petra musiała uznać wyższość piłkarzy z Akademii Sportu. Szczypiorniści z Płocka minimalnie, po shot-out'ach, ulegli późniejszym finalistom 2-1. Niebiesko-biało-niebieskim pozostał mecz o trzecie miejsce. W małym finale na początku nic nie wskazywało na gładką porażkę płocczan, na 5. minut przed końcem pierwszego seta na tablicy widniał wynik 12-12. Końcówka należała jednak do zespołu Damy Radę Inowrocław i ostatecznie to oni wygrali pierwszego seta 24-20. Druga część spotkania toczona była od początku pod dyktando inowrocławian. Niewymuszone błędy i straty sprawiły, że Damy Radę zdobywał łatwe punkty. Petra przegrała swój ostatni mecz w Gdańsku 2-0 (24-20, 20-13).

Zaraz po meczu zabrano się za przeliczanie punktów, po dłuższej dyskusji ustalono, że BHT Auto Forum Petra Płock obroniła tytuł mistrza Polski!

Za tydzień kolejny, ostatni już turniej Pucharu Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Po raz kolejny zawodnicy powalczą na piasku w Gdańsku. Drużyna z Płocka ma już zagwarantowany tytuł, jednak zapowiada walkę o najwyższe miejsce.