Reklama

Otwarty list prezesa SPR Wisły Płock. O niezaspokojnych ambicjach i wyzwaniach

Opublikowano:
Autor:

Otwarty list prezesa SPR Wisły Płock. O niezaspokojnych ambicjach i wyzwaniach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Robert Czwartek, prezes SPR Wisły Płock, napisał list otwarty. Sternik klubu pisze o niespełnionych ambicjach sportowych, dziękuje sponsorom za wsparcie i utrzymanie finansowania i zapowiada złożenie aplikacji o "dziką kartę" w nowej Lidze Mistrzów.

Robert Czwartek, prezes SPR Wisły Płock, napisał list otwarty. Sternik klubu pisze o niespełnionych ambicjach sportowych, dziękuje sponsorom za wsparcie i utrzymanie finansowania i zapowiada złożenie aplikacji o "dziką kartę" w nowej Lidze Mistrzów. 

List otwarty prezesa SPR Wisły Płock Roberta Czwartka

Szanowni Państwo,

sezon sportowy 2019/2020 zakończył się. Niestety w tym roku nie było nam dane zaspokoić naszych ambicji sportowych, a walkę o ich spełnienie musimy przełożyć na kolejny sezon. Władze Superligi sp. z o. o. zakończyły zmagania na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek piłki ręcznej mężczyzn już 23 marca 2020 r. W efekcie tego przypadł nam srebrny medal Mistrzostw Polski. Miesiąc później - 24 kwietnia 2020 r., po decyzji EHF o odwołaniu fazy Last16 VELUX EHF Champion League, zakończyliśmy nasz udział w tych rozgrywkach i praktycznie sezon sportowy 2019/2020. Były to trudne decyzje organizatorów rozgrywek, podjęte po raz pierwszy w historii sportu. Choć pozostaje wielki niedosyt, to przyjęliśmy je ze zrozumieniem. Życie i zdrowie zawodników, sztabów szkoleniowych, kibiców, ekip telewizyjnych, pracowników klubów jest najważniejsze. Niezależnie od tego wszyscy czujemy sportową złość, że nie było nam dane rywalizować na parkietach do końca rozgrywek.

Przez cały sezon zespół ORLEN Wisły Płock sumiennie trenuje, aby wygrywać każdy kolejny mecz i aby na końcu wybiec na boisko w wielkim finale zarówno Mistrzostw Polski, jak i Pucharu Polski. Te mecze są zwieńczeniem naszej wielomiesięcznej wspólnej pracy, dlatego bardzo żałujemy, że nie dojdą one do skutku. Cele sportowe, które wyznaczyliśmy na początek rozgrywek ligowych oraz w rywalizacji VELUX EHF Champions League zrealizowaliśmy w 100 procentach. Rozegraliśmy na najwyższym europejskim poziomie kilka spotkań w tej elitarnej lidze europejskiego handballu. W efekcie ORLEN Wisła Płock awansowała do Last16 Ligi Mistrzów po raz szósty w historii Klubu, a drugi raz z rzędu jako jedyny zespół z grup C i D. W PGNiG Superlidze odnieśliśmy komplet zwycięstw w ORLEN Arenie i byliśmy liderem tabeli po rundzie jesiennej. W 24 rozegranych kolejkach zwyciężyliśmy w 23 meczach, co jest jednym z najlepszych rezultatów w ostatnich latach. Tym bardziej czujemy niedosyt z powodu przedwczesnego zakończenia rozgrywek. Choć tego sezonu sportowego nie można ocenić jednoznacznie, to niezależni eksperci wielokrotnie podkreślali, że ORLEN Wisła Płock zrobiła znaczący krok do przodu.

Serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom, trenerom, sztabowi medycznemu, pracownikom Klubu, podmiotom współpracującym, dziennikarzom za trud i zaangażowanie w tym sezonie sportowym.

Dziękuję właścicielowi Klubu - Gminie Miasto Płock, na czele z Prezydentem Miasta Płocka Panem Andrzejem Nowakowskim - za zaufanie i utrzymanie poziomu wynagrodzenia dla Klubu. Dziękuję PKN ORLEN S. A. – Generalnemu Sponsorowi Klubu i reprezentującemu go Panu Prezesowi Danielowi Obajtkowi, szczególnie za utrzymanie poziomu wynagrodzenia dla Klubu, a także za wsparcie logistyczne (maseczki i płyn dezynfekujący). Dziękuję pozostałym sponsorom i partnerom, którzy byli i wciąż chcą być z nami w zbliżającym się czasie kryzysu gospodarczego.

Przedwczesne zakończenie wszystkich rozrywek oznacza dla nas i dla wielu innych klubów kolejne wyzwania. Jak zadbać o formę zawodników, kiedy rozpocząć przygotowania, jak wprowadzić zawodników w rytm meczowy po prawie czterech miesiącach bez piłki w ręku? Na te pytania, wspólnie ze sztabem szkoleniowym będziemy musieli odpowiedzieć. Na chwilę obecną jest niestety więcej niewiadomych, niż pewnych terminów, na których moglibyśmy zbudować fundament powrotu do rywalizacji sportowej. Póki co przyjęliśmy, że nowy sezon PGNiG Superligi rozpocznie się planowo z początkiem września 2020. Wiemy też, że VELUX EHF Champion League i nowy projekt European Handball League wystartują w nowej formule. Będziemy zatem aplikować o „Dziką Kartę” na udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Mamy opracowane trzy scenariusze związane z terminami powrotu do treningów w zależności od rozwoju sytuacji związanej z Covid-19 w naszym kraju. Jesteśmy bowiem uzależnieni od decyzji władz administracji państwowej. Zawodnicy otrzymują i będą otrzymywać plany treningowe od sztabu szkoleniowego. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie i monitorujemy formę sportową. Od 4 maja rozpoczęliśmy treningi na orliku (na boisku do piłki ręcznej) w grupach ograniczonych do 6 osób.

Kilka dni temu zawodnicy otrzymali pozwolenie na wyjazd z Płocka i niektórzy wrócili do swoich ojczyzn. Część z nich opuści nasz klub definitywnie po sezonie, ale do czasu obowiązywania kontraktu będą realizować plany treningowe, przygotowane przez sztab szkoleniowy. Raczej wątpliwe jest, że tych zawodników uda nam się pożegnać w tradycyjnej formule, dlatego będziemy szukać innego sposobu, jak w oficjalnie podziękować im za grę i czas spędzony w naszym zespole, o czym Klub będzie informował na bieżąco.

W składzie na przyszły sezon, pozostały nam już tylko dwie niewiadome. Mowa tutaj o pozycji prawego rozegrania i prawego skrzydła. Podstawowa kadra ORLEN Wisły Płock będzie liczyła 17 zawodników, którą uzupełni nasza najzdolniejsza młodzież.

Także w imieniu zawodników i sztabu szkoleniowego chciałbym podziękować kibicom, którzy mocno wspierali ORLEN Wisłę Płock w tym sezonie, jak i pozostałe zespoły SPR Wisła Płock. Pokazaliście wielokrotnie, że kiedy jest taka potrzeba, potraficie stanąć na wysokości zadania. Rozumiemy Wasz niedosyt wynikający z przedwczesnego zakończenia sezonu. Znajdziemy rozwiązania, aby zrekompensować koszty związane z zakupem karnetów.

Życzę nam wszystkim cierpliwości i chciałbym, aby czas do pierwszego treningu i meczu w normalnych warunkach przyszedł jak najszybciej, a ORLEN Arena ponownie zapełniła się kibicami.

Robert Czwartek
Prezes SPR Wisła Płock S.A.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE