Ósmy cios. Nafciarze nie zwalniają tempa

Ósmy cios. Nafciarze nie zwalniają tempa - Zdjęcie główne

SportWciąż komplet zwycięstw w lidze mazowieckiej mają juniorzy młodsi SKF Wisła Płock. Młodzi szczypiorniści z naszego miasta wygrali po raz ósmy. Tym razem w Radomiu.

W weekend podopieczni trenerów Olgierda Sęka i Przemysława Zielińskiego wybrali się do Radomia. Tam czekał na nich Lider. Ale nie lider tabeli, bo są nim płocczanie, lecz zespół Lider Radom.
Gospodarze postawili się ostro w pierwszym kwadransie i na tablicy wyników pojawił się remis 6:6. Ale wówczas Wisła za sprawą Maćka Kajaka, Oskara Gawskiego i Wiktora Bronowskiego zdobyła trzy gole z rzędu i systematycznie budowała przewagę. Do przerwy było 20:12 dla płocczan.

W drugiej połowie gospodarze kompletnie opadli z sił, a Nafciarze zniechęcili ich ostatecznie szczelną, twardą obroną. W efekcie lider przez pół godziny trafił do płockiej bramki zaledwie trzy razy! SKF Wisła I wygrała mecz w Radomiu aż 42:15 (20:12). Najwięcej bramek dla płockiego zespołu zdobył Oskar Gawski – 9.