Reklama

Orlenowi jednak nie po drodze z piłką nożną

Opublikowano:
Autor:

Orlenowi jednak nie po drodze z piłką nożną - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport PKN Orlen nie planuje powrotu do finansowania piłkarzy nożnych Wisły Płock – to najważniejszy fragment pisma, które do redakcji Portalu Płock dotarło z biura prasowego koncernu.

PKN Orlen nie planuje powrotu do finansowania piłkarzy nożnych Wisły Płock – to najważniejszy fragment pisma, które do redakcji Portalu Płock dotarło z biura prasowego koncernu.

– W swej działalności sponsorskiej związanej z promocją płockiego sportu od 3 lat Koncern skupia się na wsparciu piłkarzy ręcznych ORLEN Wisły Płock odnoszących od lat sukcesy w krajowych rozgrywkach oraz występujących w rozgrywkach europejskich. Dba także o zapewnienie przyszłych kadr dla tej drużyny i dyscypliny na przykład poprzez finansowanie organizacji ORLAN Handball Mini Ligi - cyklu rozgrywek piłki ręcznej adresowanego do uczniów szkół z Płocka i okolic. PKN ORLEN nie planuje powrotu do finansowania piłkarzy nożnych Wisły Płock – tak wygląda cały list z biura prasowego PKN Orlen przesłany do Portalu Płock w odpowiedzi na pytanie o ewentualny powrót koncernu do finansowania płockiej piłki nożnej.

Prezes Jacak Kruszewski w niedawnej rozmowie z Portalem Płock przyznawał, że jednym z najpoważniejszych problemów Wisły jest fakt, że klub wciąż wielu osobom kojarzy się z Orlenem, chociaż płocki potentat paliwowy nie jest zainteresowany sponsorowaniem klubu.

– Wielokrotnie zwracaliśmy się do władz koncernu z prośbami o finansową pomoc. Niestety, wciąż słyszymy, że sponsorowanie piłki nożnej nie mieści się w marketingowej koncepcji Orlenu – mówił nam wówczas Jacek Kruszewski. – Dotyczy to nie tylko drużyny seniorów, ale również piłki młodzieżowej.


Z informacji przekazanych nam nieoficjalnie przez pracowników klubu zajmujących się promocją i marketingiem, wynika, że w tej sytuacji rozwiązaniem mogłoby być zwrócenie się w sprawie do innej znaczącej firmy działającej w branży paliwowej. Niekoniecznie polskiej.

Udało nam się również dowiedzieć, że w najbliższych dniach Wisła powinna podpisać umowę partnerską z kolejną firmą, której główna siedziba znajduje się na terenie Płocka.

Fot. Tomasz Miecznik

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE