Reklama

ORLEN Wisła wypożyczyła obrotowego z Barcelony

Opublikowano:
Autor:

ORLEN Wisła wypożyczyła obrotowego z Barcelony  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Od 1 lipca ORLEN Wisła Płock będzie miała nowego obrotowego. Do zespołu dołączy Abel Serdio Guntín. 26-latek został wypożyczony do płockiego klubu z Barcelony, na razie na rok. Hiszpan w zespole wicemistrzów Polski zastąpi Igora Żabicia.

Od 1 lipca ORLEN Wisła Płock będzie miała nowego obrotowego. Do zespołu dołączy Abel Serdio Guntín. 26-latek został wypożyczony do płockiego klubu z Barcelony, na razie na rok. Hiszpan w zespole wicemistrzów Polski zastąpi Igora Żabicia. 

Jak podkreśla prezes Robert Czwartek, negocjacje z Katalończykami nie były łatwe. Guntin został do Wisły wypożyczony na razie narok. 

- Później ewentualnie dołączy do nas na zasadzie transferu definitywnego. My ze swojej strony dążyliśmy do tego, aby już teraz dołączył do nas na stałe, ale Barcelona zaproponowała właśnie takie rozwiązanie. Mam nadzieję, że Abel zasili ORLEN Wisłę Płock w dłuższej perspektywie i przyczyni się do wzmocnienia naszej siły – powiedział Prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

- Abel Serdio to zawodnik, który dysponuje umiejętnościami, których szukaliśmy – mówi trener ORLEN Wisły Płock Xavier Sabate. – Ma znakomite warunki fizyczne, jest silny na nogach, bardzo dobrze znajduje sobie pozycję i ma przy tym wysoką efektywność rzutową. Jest uniwersalnym graczem, mogącym w zależności od potrzeb występować zarówno w ataku, jak i w obronie. Potrafi dobrze zagrać w sytuacji dwóch na dwóch, na czym zależało mi przy naszym stylu. Przy tym wszystkim jest głodny gry, sukcesów i mocno nastawiony na rozwój. Ma charakter wojownika, lubi ciężko pracować, cały czas myśli o podnoszeniu swoim umiejętności. Prawdą jest, że w Barcelonie nie odgrywał głównej roli, mając silną konkurencję w osobach Fabregasa i Sorhaindo. To potęguje jego głód piłki, który głównie wynika z jego charakteru. Właśnie zawodników z takim nastawieniem chcę mieć w drużynie.

Szkoleniowiec podkreśla, że Barcelona nie zrezygnowała lekką ręką z Hiszpana, co ma świadczyć o jego potencjale. - To poważne wzmocnienie naszej drużyny - zapewnia Sabate. 

- Myślę, że gra dla Wisły to dla mnie szansa na dalszy rozwój – mówi Abel Serdio. – Dołączam do jednej z najlepszych drużyn w Polsce, która w przyszłym sezonie ma szansę powalczyć o mistrzostwo kraju. Cieszę się również na współpracę z Xavim Sabate. Nie spotkaliśmy się osobiście, ale wiem, że to dobry szkoleniowiec i człowiek. W Hiszpanii wszyscy mówią o nim w samych superlatywach. Pracował w Veszprem i osiągnął z tym klubem wielkie sukcesy. Fakt, że będziemy mówić w tym samym języku na pewno pomoże mi szybciej zrozumieć jego filozofię gry. 

Abel Serdio ma 26 lat. W 2019 roku trafił do Barcelony z Recoletas Atlético Valladolid, w którym spędził trzy sezony i zdobył 383 bramki. Znakomitą grą zwrócił na siebie uwagę nie tylko Dumy Katalonii, ale również selekcjonera reprezentacji Hiszpanii Jordi Ribery, u którego zadebiutował w październiku 2018 roku. Pod koniec 2019 roku Ribera powołał go do szerokiej kadry na EHF EURO 2020. Łącznie Serdio w drużynie narodowej rozegrał osiem spotkań, w których zdobył 13 bramek. W minionym sezonie w Barcelonie grał głównie w meczach na krajowym podwórku. Wystąpił we wszystkich 19 spotkaniach i 63 razy wpisywał się na listę strzelców. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE