Orlen Wisła jedną nogą w Final Four

Orlen Wisła jedną nogą w Final Four - Zdjęcie główne

SportPodopieczni Manolo Cadenasa pewnie pokonali Zagłębie Lubin w pierwszym meczu ćwierćfinałowym. Przyjezdni wyrównaną walkę z wicemistrzami Polski toczyli tylko do 25. minuty spotkania.

Trener nafciarzy miał przed tym spotkaniem tylko 11 graczy do dyspozycji. Mimo braku sześciu zawodników podstawowego składu, wiślacy nie mieli problemów z pokonaniem gości i są już niemal pewni najlepszej czwórki Pucharu Polski.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. W 11. minucie po trafieniu Pusicy miejscowi wyszli na prowadzenie 6:4. Zagłębie dość niespodziewanie szybko odrobiło straty i to wicemistrzowie Polski musieli gonić wynik. Na 8 minut przed końcem wyrównał Zhitnikow, końcówka pierwszej połowy to popis płocczan. Niebiesko-biało-niebiescy w ciągu kilku minut zbudowali sobie przewagę i na przerwę schodzili przy wyniku 17:11.

W przerwie juniorzy Orlen Wisły Płock, zdobywcy złotych medali Mistrzostw Polski w piłce ręcznej, zostali nagrodzeni za swoją sportową postawę. Młodzi zawodnicy otrzymali nagrody od prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz od przedstawicieli sponsora tytularnego. W tej roli pierwszy raz wystąpiła publicznie Wioletta Kulpa, która od kilku dni jest delegatką prezesa koncernu ds. społeczności lokalnej. Zawodnicy otrzymali od Orlenu m.in. m.in. inteligentne zegarki smart watch.

Po zmianie stron jeszcze mocniej zaznaczyła się lepsza dyspozycja gospodarzy. Świetnie w ataku prezentował się Dmitry Zhitnikow, który aż 8 razy pokonywał bramkarza gości. Po kwadransie drugiej części spotkania zaliczka Wisły wynosiła już 13 trafień. Taka przewaga utrzymała się do końca pojedynku.

Nafciarze pewnie wygrali 36:23. Mecz rewanżowy w Lubinie odbędzie się 27 kwietnia. W międzyczasie Wisła zmierzy się w Płocku z Azotami Puławy. Te spotkania odbędą się sobotę i niedzielę.

Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 36:23 (17:11)

Orlen Wisła: M.Wichary (38% 8/19, 0/2 k), R.Corrales (41% 6/15, 1/2 k) - M.Daszek(5), V.Ghionea(5, 1/1k), I.Nikčević(8), T.Rocha(4, 2/2k), Z.Kwiatkowski, M.Pušica(2), A.Montoro(3), D.Zhitnikov(6), M.Tarabochia(3)

Zagłębie: J.Skrzyniarz (25% 2/7, 0/1 k), P.Małecki (14% 5/34, 0/2 k) - J.Czuwara(1), Ł.Kuźdeba(1), M.Bartczak(7), D.Rosiek, M.Stankiewicz, M.Gudz, N.Dzono(2), D.Przysiek(1), M.Szymyślik(2), M.Wolski(1), K.Krieger(3), W.Gumiński(4, 3/4k), O.Macharashvili(1)

Upomnienia: Z.Kwiatkowski, M.Pušica - M.Gudz, D.Przysiek, N.Dzono

Kary: Orlen Wisła 4 min (A.Montoro 2 min, Z.Kwiatkowski 2 min) - Zagłębie 12 min (K.Krieger 6 min, M.Gudz 2 min, M.Szymyślik 2 min, N.Dzono 2 min).