Orlen Wisła gładko awansowała do ćwierćfinału. Rywal już jest

Orlen Wisła gładko awansowała do ćwierćfinału. Rywal już jest - Zdjęcie główne

SportNafciarze zmagania w tegorocznej edycji Pucharu Polski rozpoczęli od wyjazdowego meczu w AZS AWF Biała Podlaska. Wicemistrzowie Polski bez problemu awansowali do ćwierćfinału.

Nafciarze zmagania w tegorocznej edycji Pucharu Polski rozpoczęli od wyjazdowego meczu w AZS AWF Biała Podlaska. Wicemistrzowie Polski bez problemu awansowali do 1/8 finału.

Mecz w Bielsko-Białej zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Nafciarzy. Podopieczni Piotra Przybeckiego już po 30 minutach prowadzili 21:13. W drugiej połowie płocczanie dopełnili formalności i wygrali 37:23 i tym samym awansowali do ćwierćfinału rozgrywek.

Dziś w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się losowanie. W ćwierćfinale wicemistrzowie Polski zmierzą się ze Spójnią Gdynia. Spotkanie odbędzie się 7 marca w Gdyni.

Ćwierćfinały zaplanowano na 14 marca, półfinały na 28 marca i 11 kwietnia. Finał odbędzie się 12/13 maja.

AZS AWF Biała Podlaska – Orlen Wisła Płock 23:37 (13:21)

AZS AWF: Adamiuk, Wańkowicz 1, Urbaniak, Warmijak 1, Ziółkowski 7, Nowicki, Valyntsau, Chmurski, Stefaniec 2, Małecki 3, Kruchkou 2, Kozłowski, Bekisz 3, Banaś 3, Kandora 1
Kary: 4 min.
Karne: 0/1

ORLEN Wisła: Borbely, Morawski – Daszek 5, Krajewski 4, Ghionea 7(2k), Sowul 1, Duarte 1, T.Gębala 4, Obradović 1, Olkowski 1, Raco?ea 2, Tarabochia 3, Toledo 2, M.Gębala 2, Piechowski 4
Kary: 6 min.